Ile kosztuje Netflix? Aktualne ceny abonamentów dla jednej i kilku osób

Netflix jest cały czas jednym z najpopularniejszych serwisów streamingowych w Polsce. Z roku na rok liczba abonentów rośnie. Ile aktualnie kosztują pakiety Netfliksa i czym się różnią?

Tradycyjnej telewizji, która pełna jest reklam, powtórek i programów, które nie zawsze trafiają w upodobania widzów, coraz trudniej jest konkurować z licznymi serwisami streamingowymi. W pierwszym kwartale 2020 roku liczba abonentów Netfliksa szacowana była na 879 tysięcy osób. Osoby, które jeszcze nie dołączyły do tego grona, mogą wybrać jeden z trzech dostępnych pakietów.

Zobacz wideo Enola Holmes - zapowiedź od Netflixa

Netflix - cena za okres próbny

Aktualnie Netflix w Polsce nie udostępnia darmowego okresu próbnego. Można jednak wykupić dostęp do tej platformy za jedyne cztery złote na 30 dni. Dzięki temu można wypróbować to, czy oferta serwisu nam odpowiada.

Netflix cennik 2020

Cena Netfliksa zależy od pakietu, jaki wybierze widz. Są to trzy opcje abonamentowe: podstawowy, standard i premium. Czym się różnią i ile kosztują?

  • Netflix plan podstawowy - to najtańsza opcja na oglądanie filmów i seriali na platformie. Kosztuje on 34 złote miesięcznie. Widz zyskuje dostęp do wszystkim filmów i seriali w bibliotece, ale otrzymujemy je jedynie w jakości 720p. Opcja ta nie będzie zbyt dobrze prezentować się na wyższej klasy urządzeniach. Pakiet podstawowy umożliwia dostęp do platformy jednocześnie tylko z jednego urządzenia.
  • Netflix plan standard - w cenie 43 złotych miesięcznie abonent otrzymuje jakość HD. Dodatkowo platformę można oglądać jednocześnie na dwóch urządzeniach. Można stworzyć dwa osobne profile użytkowników, w tym profil dla dzieci.
  • Netflix plan premium - w najdroższym pakiecie widzowie mogą cieszyć się jakością Ultra HD. W opcji tej jednoczesne oglądanie możliwe jest na czterech urządzeniach. Koszt tego pakietu wynosi 52 złote miesięcznie. Przy podzieleniu miesięcznego kosztu na czterech użytkowników można mieć konto premium w kwocie 13 złotych miesięcznie. Należy jednak pamiętać, że abonent ściągany jest z karty jednej osoby.

Netflix - ile kosztuje za rok?

Niestety Netflix nie umożliwia wykupienia abonamentu na cały rok. Karta płatnicza przypisana do konta abonenta pobiera płatności co miesiąc. Koszt zakupu pakietu podstawowego przy obecnej cenie wyniesie 408 złotych na rok. Plan standardowy to koszt 516 złotych za rok (przy podziale na dwie osoby to 258 złotych). Pakiet premium to wydatek 624 złotych na tok, jednak przy czterech płacących abonentach koszt dla jednej osoby wyniesie 156 złotych.

Netflix prowadzi też program pilotażowy dwóch pakietów na urządzenia mobilne - Mobile i Mobile+, które w przyszłości mają być skierowane do tych osób, które oglądają serwis na tablecie lub smartfonie. W pierwszym pakiecie koszt wynosi 24 złote za miesiąc i może być używany na jednym urządzeniu. Szacowany koszt Mobile+ to 38 złotych z dostępem na dwa urządzenia i możliwością korzystania z pakietu dodatkowo na laptopie lub komputerze stacjonarnym, ale bez dostępu na telewizorze.

Więcej o: