"Lucyfer" to najpopularniejszy serial w USA. Dominuje w rankingach oglądalności

Pierwotnie "Lucyfer" był produkcją telewizyjną, ale stacja zrezygnowała z realizacji serialu po trzeciej serii, bo to miała za niską oglądalność. Po rozpaczliwej akcji fanów projekt przejął Netflix i nakręcił następne dwa sezony. Po premierze piątego okazało się, że "Lucyfer" jest znowu najpopularniejszym serialem wśród amerykańskiej publiczności.
Zobacz wideo "Lucyfer". Zwiastun piątego sezonu zdradza największy twist serialu

Serial "Lucyfer" powstał na podstawie komiksu pomysłu słynnego pisarza fantasy Neila Gaimana. Pierwotnie realizowała go amerykańska stacja FOX, jednak skasowała tytuł po trzecim sezonie w związku ze zbyt niską oglądalnością. Na ratunek wyruszyli jednak wielbiciele tej pozycji. Zorganizowali wtedy w sieci szeroko zakrojoną akcję na ratunek ulubionego tytułu, a ich prośby wysłuchał Netflix. Powstały dwa następne sezony, czeka nas jeszcze jeden - tym razem ponoć naprawdę ostatni. W sierpniu na platformie odbyła się premiera piątej już serii i okazuje się, że była to najczęściej oglądana przez amerykańską widownię pozycja.

"Lucyfer" króluje w rankingach oglądalności

Zgodnie z badaniami oglądalności przeprowadzonymi przez firmę Nielsen, "Lucyfer" pod koniec sierpnia 2020 roku był najpopularniejszym serialem na platformach streamingowych w USA. W dniach 17-23 sierpnia wyświetliło go tak wiele osób, że łącznie seans produkcji trwał skromne 1,6 miliona minut. Tym samym "Lucyfer" wyprzedził popularną kreskówkę "The Legend of Korra".

Nielsen w badaniach bierze pod uwagę oglądalność na takich platformach jak Netflix czy Amazon, a od ubiegłego miesiąca zlicza też wyniki z Disney+ i Hulu. Nie zmienia to faktu, że wszystkie najpopularniejsze tytuły z listy top 10 były oglądane na Netfliksie - donosi serwis Deadline.com. Tak wygląda zestawienie:

  1. "Lucyfer" - 1,6 mln minut wyświetleń
  2. "The Legend of Korra" - 1,25 mln minut wyświetleń
  3. "The Umbrella Academy" - 1 mln wyświetleń
  4. "The Office" - 928 tys. minut wyświetleń
  5. "Shameless" - 802 tys. minut wyświetleń
  6. "Chirurdzy" - 764 tys. minut wyświetleń
  7. "Project Power" - 761 tys. minut wyświetleń
  8. "Zabójcze umysły" - 713 tys. minut wyświetleń
  9. "NCIS" - 533 tys. minut wyświetleń
  10. "Nastoletnie łowczynie nagród" - 422 tys. minut wyświetleń

Po premierze poprzedniego sezonu sytuacja wyglądała podobnie. Wtedy w zestawieniu TV Time "Lucyfer" wygrywał w kategorii "binge-watchingu", co oznacza, że widzowie odtwarzali od kilku do kilkunastu odcinków po sobie, a w zestawieniu IMDb znajdował się na piątym miejscu listy 10 najpopularniejszych produkcji telewizyjnych. Nie tylko w USA "Lucyfer" cieszy się dużą popularnością. Pierwszych osiem odcinków piątej serii było dostępnych w serwisie Netflix 21 sierpnia i przez następny tydzień to właśnie ten tytuł był najchętniej oglądany przez polskich użytkowników.

Więcej o: