"Dobra zmiana zawsze dobra". Borys Szyc w serialu "Król" zaskakuje nową rolą

Takiego Borysa Szyca jak w "Królu" dawno nie widzieliście. Aktor ma całkiem duże doświadczenie w produkcjach kostiumowych, nie tak dawno temu grał przecież Józefa Piłsudskiego. Tym razem wcielił się w postać, która posługuje się bardzo specyficznym słownictwem i gestykulacją.
Zobacz wideo

Borys Szyc znalazł się w obsadzie nadchodzącego serialu na podstawie poczytnej książki Szczepana Twardocha. "Król" to opowieść osadzona w przedwojennej Warszawie, w roku 1937. Jej głównym bohaterem jest Jakub Szapiro (Michał Żurawski), żydowski bokser z klubu Makabi, prawdziwy ulubieniec publiczności i ulicy, który jest też głównym pomocnikiem Kuma Kaplicy (Arkadiusz Jakubik). To on rządzi gangiem, który trzęsie miastem. Szapiro załatwia dla niego takie sprawy, jak wyłudzanie haraczy od biednych i bogatych czy zabójstwa na zlecenie. W tej samej grupie przestępczej istotną rolę odgrywa też doktor Janusz Radziwiłek, którego portretuje właśnie Borys Szyc.

"Dobra zmiana zawsze dobra". Borys Szyc w serialu "Król"

Doktor Janusza Radziwiłek urodził się w ortodoksyjnej, żydowskiej rodzinie, ale jest przede wszystkim wychowankiem Jana "Kuma" Kaplicy. Ponieważ wykształcenie odbierał za granicą, mówi niezwykle ciekawą mieszanką kilku różnych języków, co Szyc prezentuje w nowym trailerze promującym serial.

 
Zmiana, zmiana, zmiana... Dobra zmiana zawsze dobra. Zmiana nie należy bać się. Tu w Warszawie Ameryka muss sein. A doktor wam pokazać, jak to robić gut

- mówi bohater Szyca. I tym samym pozwala nam pomyśleć, że choć akcja "Króla" została osadzona w Warszawie z roku 1937, znajdziemy tam wiele wątków, które do dzisiaj zostają aktualne. Taki choćby Radziwiłek po powrocie z Ameryki, nie kryje fascynacji tym krajem, a w szczególności tamtejszych gangów zajmujących się sprzedażą narkotyków. Zainspirowany wyjazdem do USA próbuje przekonać trzęsącego miastem Kuma Kaplicę, żeby wprowadził trochę amerykańskich rozwiązań i na domowym gruncie.

Radziwiłek ma bardzo duże ambicje i choć, jego pozycja w gangu Kuma jest wysoka, on chciałby więcej. Dlatego też jest dość sfrustrowany i swoją pozycję wykorzystuje, by brutalnie znęcać się nad ludźmi w swoim otoczeniu, a szczególnie nad związaną z głównym bohaterem, Jakubem Szapiro, Ryfką Kij - w tej roli Magdalena Boczarska.

 

Z książki Twardocha Canal+ stworzył ośmiodocinkowy serial, który premierę będzie mieć już w listopadzie. Autor książki był też współtwórcą dialogów. Poza Żurawskim i Jakubikiem w obsadzie znaleźli się też: Kacper Olszewski, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Andrzej Szeremeta, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak oraz Piotr Żurawski.

<<Reklama>> Książka "Król" Szczepana Twardocha dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: