"Przyjaciele" w wyjątkowej odsłonie. W bohaterów wcielili się afroamerykańscy aktorzy

W USA gwiazdy robią, co mogą, żeby namówić jak największą liczbę osób do głosowania w nadchodzących wyborach prezydenckich. Wśród profrekwencyjnych inicjatyw jest np. "A Zoom Where It Happens" - cykl, w ramach którego odcinki klasycznych telewizyjnych tytułów odgrywają afroamerykańscy aktorzy. Gabrielle Union zaproponowała, żeby wziąć na warsztat "Przyjaciół" i zaprosiła do współpracy m.in. Uzo Adubę i Sterlinga K. Browna.

Podczas gdy ponowne spotkanie gwiazd "Przyjaciół" dla HBO Max jest ciągle przekładane z powodu pandemii koronawirusa, inni aktorzy biorą sprawy w swoje ręce. Gabrielle Union skrzyknęła grupę swoich znanych przyjaciół i zaprosiła ich do odegrania odcinka "Ten, w którym nikt nie jest gotowy" w ramach szczytnej akcji profrekwencyjnej. 

Czytaj też: Jay-Z produkuje dla Netfliksa western z gwiazdorską obsadą. Idris Elba kontra Jonathan Majors i sprawiedliwość >>

Zobacz wideo

"Przyjaciele" na nowo. Sterling K. Brown i Uzo Aduba jako telewizyjni ulubieńcy

Do Gabrielle Union, która wystąpiła jako narratorka, dołączyli: Kendrick Sampson jako Joey, Jeremy Pope jako Chandler, małżonkowie Sterling K. Brown i Ryan Michelle Bathe jako Ross i Rachel, Uzo Aduba jako Phoebe oraz Aisha Hinds jako Monica. W odcinku "Ten, w którym nikt nie jest gotowy" Ross usiłuje wyciągnąć ekipę z domu na galę muzealną, podczas gdy Monica szaleje na punkcie swojego byłego, a Chandler i Joey kłócą się o krzesło. Jak czytamy w serwisie Entertainment Weekly, ponieważ na obsadę złożyli się Afroamerykanie, konieczne było odświeżenie dialogów. Przykładowo: w pewnym momencie przygnębiony Ross mówi: "Świetnie, zaczyna padać. To na pewno pomoże czarnemu facetowi złapać taksówkę". 

Warto dodać, że o czołówkę zadbała nominowana do Oscara Cynthia Erivo:

"A Zoom Where It Happens" odbył się już po raz drugi, tym razem na rzecz When We All Vote, organizacji non-profit Michelle Obamy, i promował tegoroczny National Voter Registration Day (Narodowy Dzień Rejestracji do Głosowania, przypadający 22 września). W poprzednim odcinku internetowego cyklu Regina King, Tracee Ellis Ross, Alfre Woodward i Sanaa Lathan odegrały epizod kultowego sitcomu "Złotka" - aktorki chciały tym samym przypomnieć widzom o tegorocznym spisie ludności w Stanach i wesprzeć organizację Color of Change.

Więcej o: