"Gambit królowej". Główna bohaterka w zwiastunie mówi: "Jednego rywala się boję". Gra go Marcin Dorociński

Netflix na 23 października planuje premierę miniserialu "Gambit królowej", w którym występuje m.in. Marcin Dorociński, "Kreatywność i psychoza często idą w parze, podobnie jak geniusz i szaleństwo" - słuszymy w zwiastunie.

W sześcioodcinkowym serialu główną rolę gra laureatka nagrody Gotham i nominowana do nagrody BAFTA dla wschodzącej gwiazdy Anya Taylor-Joy ("Split", "Glass", "Czarownica"). W obsadzie produkcji Scotta Franka są też m.in. Harry Melling oraz Marcin Dorociński. Oparty na powieści Waltera Tevisa miniserial to opowieść o dojrzewaniu i o tym, jaka jest prawdziwa cena geniuszu.

Netflix i zwiastun "Gambitu królowej" - talent do szachów i uzależnienie

Młoda Beth Harmon (Anya Taylor-Joy), która pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafia do prowadzonego w stanie Kentucky sierocińca, odkrywa w sobie niezwykły talent do szachów, jednocześnie uzależniając się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Dziewczyna, dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów. - Masz swój talent, ale płacisz za niego cenę - słyszy Beth od nauczyciela.

Zobacz wideo "Gambit królowej" [ZWIASTUN]

Beth poznajemy jako ośmiolatkę, by następnie prześledzić jej życie aż do wieku 22 lat, oglądając jej zmagania z uzależnieniami i drogę do tytułu najlepszej szachistki świata. Scenarzystą, reżyserem i producentem wykonawczym serialu jest dwukrotnie nominowany do Oscara Scott Frank ("Godless", "Logan"), a producentem wykonawczym William Horberg ("Utalentowany pan Ripley"). Marcin Dorociński zagrał geniusza szachowego i najniebezpieczniejszego rywala głównej bohaterki. 

<<Reklama>> Książka "Gambit królowej" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: