David Attenborough pobił rekord Jennifer Aniston. Przyrodnik zrobił furorę na Instagramie

David Attenborough, legenda telewizji i jeden z najsłynniejszych przyrodników świata, postanowił dołączyć do społeczności Instagrama. 94-latek udowodnił, że grono jego fanów jest przeogromne - Attenborough pobił rekord Guinnessa w szybkości zgromadzenia miliona obserwujących. Wcześniej najlepszy wynik należał do Jennifer Aniston.

Niebawem na Netfliksie ukaże się film dokumentalny "David Attenborough: Życie na naszej planecie", w którym znany i ceniony przyrodnik wspomina przełomowe wydarzenia ze swojego życia oraz katastrofalne zmiany, których był świadkiem. Attenborough prężnie promuje dokument, w którym obok analizy największych wyzwań zagrażających życiu na naszej planecie oraz globalnych strat, które poniosła przyroda za życia jednego człowieka, pojawią się rozwiązania, dzięki którym możemy ocalić naszą planetę przed katastrofą. Aby dotrzeć do jeszcze szerszej publiczności, przyrodnik pojawił się na Instagramie - i od razu trafił do księgi rekordów Guinnessa.

Zobacz wideo Sir David Attenborough w Davos: Eden już nie istnieje

David Attenborough gwiazdą Instagrama. "Zdecydowałem się na to, bo świat jest w opałach"

Profil sir Attenborough w serwisie powstał 24 września, zaś pierwsze wideo dodano tam tego samego dnia ok. 11 czasu polskiego. Zaledwie cztery godziny i 44 minuty później Attenborough mógł się pochwalić pierwszym milionem obserwatorów - do niedzieli 27 września zgromadził ich już 4,3 mln. To najszybsza taka akcja w historii Instagrama; wcześniej podobny szał wywołała Jennifer Aniston, którą w październiku 2019 roku milion osób zaobserwował w ciągu pięciu godzin i 16 minut.

W premierowym filmiku przyrodnik wyjaśnia, że dołączył do Instagrama, bo "świat jest w opałach". - Kontynenty płoną, lodowce topnieją, rafy koralowe giną, ryby znikają z naszych oceanów. Lista jest długa. Ale wiemy, co z tym zrobić - mówi Attenborough. W opisie do wideo czytamy, że media społecznościowe nie są jego środowiskiem naturalnym, dlatego profil poprowadzi z pomocą Jonniego Hughesa i Colina Butfielda, współtwórcami dokumentu "Życie na naszej planecie". Wśród pierwszych widzów filmu był książę William, który obejrzał produkcję wraz z samym sir Attenborough.

 

W Polsce film zobaczymy na Netfliksie od 4 października.

<<Reklama>> Książki autora dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: