"Conan Barbarzyńca" zawita na Netfliksa. Platforma stworzy o nim pierwszy serial aktorski

Po wielkim sukcesie "Wiedźmina" Netflix ostrzy zęby na opowieści o kolejnym słynnym bohaterze fantasy. Jak poinformował serwis Deadline, platforma przygotowuje projekt na podstawie opowiadań Roberta E. Howarda o Conanie Barbarzyńcy. Byłby to pierwszy stworzony na bazie tych historii serial aktorski.

Szczegóły dotyczące fabuły ani ram czasowych nowego serialu nie zostały jeszcze ujawnione. Potwierdzono jednak, że pomysł pochodzi od Fredrika Malmberga i Marka Wheelera z Pathfinder Media, a przy tym jest częścią dużej umowy na wyłączne prawa do biblioteki opowieści o Conanie, wokół której negocjacje prowadzi Netflix. W ramach tej umowy platforma otrzymałaby możliwość zaadaptowania historii o Conanie na potrzeby filmowe i telewizyjne, zarówno w ramach projektów aktorskich, jak i animowanych.

Zobacz też: "Wiedźmin". Zmiany w obsadzie drugiego sezonu. Wiedźmina Eskela zagra nowy aktor >>

Zobacz wideo Arnold Schwarzenegger jest w świetnej formie. Zachwycił fanów filmikiem

Conan Barbarzyńca nie powiedział ostatniego słowa. Netflix przygotowuje duży projekt

Jeśli chodzi o film, za najsłynniejsze wcielenie Conana odpowiada Arnold Schwarzenegger, który najpierw zagrał w filmie Johna Miliusa "Conan Barbarzyńca" z 1982 roku, a dwa lata później wystąpił w sequelu "Conan Niszczyciel". Ostatnio na dużym ekranie Conana zagrał Jason Momoa ("Gra o tron", "Aquaman") w filmie pod tym samym tytułem, co hit Schwarzeneggera z lat 80. Trójwymiarowa wersja z Momoą okazała się sporą klapą finansową - zarobiła na całym świecie tylko 64 mln dol., przy czym wyjściowy budżet wynosił ponad 90 mln dol.

Było też wiele telewizyjnych adaptacji Conana - szczególnym powodzeniem cieszył się serial animowany "Conan the Adventurer", który emitowano na początku lat 90. CBS w 1994 roku pokazało sequel tej serii pod tytułem "Conan and the Young Warriors". Planowany serial Netfliksa to już drugie podejście do wprowadzenia postaci Conana do streamingu. W 2018 roku Amazon opracował program oparty na pracach Howarda, również z udziałem Pathfinder Media, jednak nie udało się go zrealizować.

Więcej o: