Msza święta online na żywo 11 października - gdzie obejrzeć?

Msza święta online 11 października do obejrzenia na żywo w telewizji, internecie lub do wysłuchania w radiu. O której godzinie rozpoczną się transmisje?

Msza 11 października: XX Dzień Papieski w Polsce i na świecie

Niedzielna msza święta 11 października 2020 - będziemy dziś obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem "Totus Tuus". Zwrot ten znany jest nam bardzo dobrze, gdyż towarzyszył Janowi Pawłowi II jako jego hasło już od czasów biskupich. Jak zwracają uwagę organizatorzy kolejnego już Dnia Papieskiego, w tym roku pochylać będziemy się nad osobą Matki Boskiej jako przewodniczki, bez wsparcia której droga do świętości jest niemożliwa. Jan Paweł II niejednokrotnie podkreślał jak ważną rolę w jego powołaniu do kapłaństwa, a następnie w pełnieniu posługi odegrała Maryja. To jej zawdzięczał ocalenie po zamachu, który miał miejsce w maju 1981 roku. Zawierzenie się Maryi towarzyszyło mu aż do końca życia. Dlatego przy okazji XX Dnia Papieskiego wierni będą mogli wspominać tę szczególną więź między świętym Janem Pawłem II a Matką Boską. 

Transmisja mszy: gdzie obejrzeć mszę w telewizji?

Osoby, które z różnych względów obawiają się zakażenia koronawirusem mogą pozostać w domu i skorzystać z możliwości obejrzenie transmisji mszy świętej w telewizji. Kilka kanałów dostępnych zarówno w telewizji naziemnej, jak i kablowej co tydzień oferuje swoim widzom możliwość obejrzenia transmisji na żywo z różnych świątyń w Polsce.

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 9:30 - TVP1 i TVP Polonia - Msza święta z Sanktuarium św. Jana Pawła II
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci

Na kanale TVP Historia o 8:00 dostępna będzie także transmisja liturgii grekokatolickiej z Archikatedry w Przemyślu. 

Msza św na żywo w stacjach radiowych

Jak co tydzień mszę świętą na żywo można będzie wysłuchać za pośrednictwem stacji radiowych. W przeważającej mierze są to lokalne, katolickie rozgłośnie, które transmitują mszę świętą ze znajdujących się w pobliżu świątyni. Jedyną stacją o ogólnopolskim zasięgu nadającą mszę świętą jest Program Pierwszy Polskiego Radia, który co niedzielę o 9:00 prowadzi audycję na żywo z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie. 

Msza online: jak znaleźć?

Mszę święta można także obejrzeć za pośrednictwem internetu. Znajdziemy wiele parafii, które od wiosny regularnie prowadzą transmisje internetowe na swoich stronach parafialnych lub za pośrednictwem kanałów na YouTubie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło: "msza online" by uzyskać co najmniej kilka linków do stron, gdzie można znaleźć szczegółowy plan transmisji na najbliższą niedzielę. 

Zobacz też: Święta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Więcej o: