Ula Cieplak i spółka powracają. "BrzydUla 2" debiutuje w Siódemce

Po 10 latach na ekrany ponownie zawitają Ula Cieplak, Marek Dobrzański i ich znajomi - zarówno starzy, jak i nowi. Teoretycznie w ich życiu wiele się zmieniło, ale w praktyce okaże się, że niektórym trudno się wyzbyć starych przyzwyczajeń. Premierowe odcinki "BrzydUli 2" już w poniedziałek pokaże TVN7.

"BrzydUla" to polska wersja popularnej telenoweli latynoamerykańskiej, która doczekała się licznych ekranizacji na całym świecie - w tym w USA, zatytułowanej "Ugly Betty". W naszej wersji główna bohaterka - Ula Cieplak - to świeżo upieczona absolwentka ekonomii SGH. Jest bystra i niezbyt przejmuje się swoim wyglądem i ubiorem. Wygrywa konkurs na sekretarkę w firmie modowej Febo&Dobrzański. W nowej pracy mało kto zwraca uwagę na jej kompetencje, za to wszyscy bardzo przejmują się jej wizerunkiem, tak skrajnie odbiegającym od tego, co widać na wybiegach. Ula, mimo licznych szykan ze strony innych pracowników, koniec końców wyciąga firmę z finansowej zapaści, sama zostaje jej prezeską i przechodzi spektakularną metamorfozę. Co się u niej zmieniło przez ostatnie 10 lat?

Zobacz wideo "BrzydUla 2" - zwiastun wielkiego powrotu telenoweli TVN

"Brzydula 2". Kopciuszek mierzy się z życiem po bajkowym ślubie

Jak zapowiedziała kilka miesięcy temu Julia Kamińska w programie "Dzień Dobry TVN", grana przez nią bohaterka wróci do dawnego wizerunku. - Moja bohaterka ponownie - tak jak w pierwszej części - będzie odbiegała od aktualnych kanonów piękna, często nieosiągalnych. W związku z czym przez niektórych ludzi, takich powierzchownych, będzie postrzegana jako nieatrakcyjna - mówiła aktorka.

Ze zwiastuna "BrzydUli 2" możemy się dowiedzieć, że Ula po wyprowadzeniu Febo&Dobrzański na prostą i ślubie z Markiem urodziła trójkę dzieci. Żeby poświęcić się rodzinie, porzuciła pracę w firmie, jednak bardzo brakuje jej czasu dla siebie. Nie ma pojęcia o tym, że Marek za jej plecami prowadzi drugie życie i nadal nie wyzbył się swoich skłonności do niewierności. Kiedy więc Ula decyduje się wrócić do domu mody, wszystko powoli zacznie się sypać.

W serialu oprócz Kamińskiej i Bobka znowu pojawią się m.in. Małgorzata Socha jako niezapomniana Violetta Kubasińska, Maja Hirsch w roli Pauliny Febo i Łukasz Garlicki jako Sebastian Olszański. Jacka Braciaka, który wcielał się w ekscentrycznego projektanta Pshemko, zastąpi duet: Rafał Mohr i Piotr Rogucki. Panowie zagrają Mira i Sława - "prawdziwych artystów, którzy kłócą się dosłownie o wszystko, a praca nad każdym nowym pokazem prowadzi ich na skraj rozstania".

TVN7 wyemituje premierowy odcinek "BrzydUli 2" 5 października o 20:00. Przedpremierowo z pięcioma pierwszymi epizodami można się zapoznać również w serwisie Player.pl.

Więcej o: