"Rojst". Jan Holoubek kręci drugi sezon serialu. Są informacje o obsadzie

Trwają prace na planie drugiego sezonu serialu "Rojst" w reżyserii Jana Holoubka - potwierdził serwis naekranie.pl. Bardzo ciepło przyjęta produkcja doczekała się tylko jednej serii na nieistniejącej już platformie Showmax, teraz serial można oglądać na Netfliksie. Co wiadomo o kolejnej części "Rojsta"?
Zobacz wideo "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje". Dawid Ogrodnik jako PRL-owski król przestępców

"Rojst" był jednym z najgłośniejszych polskich seriali kryminalnych 2018 roku. Główne role zagrali w nim Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik, a krytycy i widzowie byli zgodni, że to wciągająca i niezwykle klimatyczna produkcja. Obejrzeć na początku można ją było tylko na nieistniejącym już Showmaksie, który zniknął z Polski w styczniu 2019 roku. Na szczęście schedę po platformie, łącznie z serialem "Rojst", przejął Netflix

"Rojst". Jan Holoubek kręci drugi sezon serialu

Reżyserem drugiego sezonu "Rojsta" będzie ponownie Jan Holoubek, który niedawno na ekrany kin wypuścił wstrząsający film o historii Tomasza Komendy. Teraz razem z ekipą filmową drugiego sezonu "Rojsta" przeniósł się z Częstochowy do Warszawy - donosi naekranie.pl. Póki co o produkcji wiadomo bardzo niewiele, podejrzewa się, że powstaje na zamówienie platformy streamingowej. Domniemywać można, że właśnie Netflix postanowił kontynuować serię.

Fabuła nowego sezonu została osadzona pod koniec lat 90. i tym razem ma skupić się na postaci kobiecej. Ze skąpych informacji wynika, że będzie to grana przez Magdalenę Różczkę policjantka z Warszawy, która w ramach międzyregionalnej wymiany zostanie wysłana do miasta na południu kraju. Z pozoru spokojne miasteczko powoli odkrywa przed nią coraz mroczniejsze tajemnice. Poza Różczką jedną z głównych ról ma zagrać także Łukasz Simlat. W obsadzie mają też pojawić się aktorzy znani z pierwszej serii, czyli Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik i Piotr Fronczewski.

''Rojst'' - o czym opowiada serial?

Współautorem secnariusza do pierwszej serii był sam Jan Holubek, który wspołpracował z Kasprem Bajonem. Swoją historię umieścili w latach 80. - w samym środku ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego trudno się wydostać.

Serial promował bardzo udany cover piosenki "Wszystko, czego dziś chcę" w wykonaniu Moniki Brodki.