Szczepan Twardoch zagrał w ekranizacji swojej powieści "Król". "Prawie jak Kondrat w 'Zaklętych Rewirach'"

Szczepan Twardoch jest nie tylko autorem powieści "Król". Pisarz pracował także nad scenariuszem do serialu w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, a do tego nie odmówił sobie przyjemności wystąpienia w produkcji. Czytelnicy już porównują jego epizod do kultowego występu Marka Kondrata w "Zaklętych rewirach".

Serial "Król" zapowiada się jako jedna z najgłośniejszych produkcji tego roku. Swoją premierę będzie miał już 6 listopada, a na ekranie zobaczymy tak wyśmienitych aktorów i aktorki jak m.in. Arkadiusz Jakubik, Michał Żurawski, Magdalena Boczarska czy Borys Szyc. Okazuje się, że gdzieś pomiędzy nimi na ekranie przemknie także człowiek, który całą tą historię wymyślił.

Zobacz też: Nowy serial na podstawie powieści Szczepana Twardocha. "Król" [ZWIASTUN]

Zobacz wideo

Szczepan Twardoch zagrał w "Królu". To ciekawy epizod

Jak poinformował odpowiedzialny za produkcję serialu Canal+, Szczepan Twardoch w serialu wcielił się w postać kierownika sali restauracji Simon i Stecki. I tak prezentuje się w charakteryzacji:

Jedna z czytelniczek zwróciła w komentarzu pod fotografią uwagę, że pisarz na zdjęciu wygląda niezwykle podobnie do młodego Marka Kondrata, gdy ten grał w klasycznym filmie "Zaklęte Rewiry" opowiadającym o meandrach trudnego życia pracowników sektora gastronomicznego w latach 30. XX wieku - chronologia zgadza się tutaj zatem jak najbardziej. Tak prezentuje się poglądowy kadr z polsko-czechosłowackiej produkcji: 

Program TV na niedzielę 14.05: Marek Kondrat w 'Zaklętych rewirach'Program TV na niedzielę 14.05: Marek Kondrat w 'Zaklętych rewirach' mat.pras.

"Król" to opowieść osadzona w dusznym roku 1937 w Warszawie. Nastroje w mieście, podobnie zresztą jak i w całej Europie, są napięte. Z jednej strony kontynet podnosi się po gospodarczej zapaści i wielkim kryzysie gospodarczym, z drugiej coraz lepiej widać wpływy prawicowych formacji i niebezpieczeństwa za nimi idące. Także w Warszawie trwa walka o władzę i rząd dusz.

>>> "Dobra zmiana zawsze dobra". Borys Szyc w serialu "Król" zaskakuje nową rolą<<<

I w środku tej historii znajduje się nasz główny bohater: Jakub Szapiro, który z racji swoich powiązań z Kumem Kaplicą zostaje rzucony w sam środek gangsterskich porachunków i polityczny spisek, który może znacząco wpłynąć na losy całego państwa. Tymczasem Jakub, żydowski bokser, ulubieniec tłumów i wierny pomocnik Kuma, który nie boi się zabrać za "mokrą robotę", chce czerpać z życia pełnymi garściami, chce być "królem" miasta i życia. I jak w jednym z wywiadów zapewnił Szczepan Twardoch, który już widział nagrany materiał, Michał Żurawski ponoć idealnie odegrał rolę głównego bohatera.

Serial w reżyserii znanego z głośnej "Ostatniej rodziny" Jana P. Matuszyńskiego liczyć będzie sobie osiem odcinków. Poza przemykającym na ekranie Szczepanem Twardochem, grającym Jakuba Szapiro Michałem Żurawskim, Arkadiuszem Jakubikiem (Kum Kaplica), Magdaleną Boczarską (Ryfka Kij) i Borysem Szycem (Radziwiłłek) występują też m.in. Kacper Olszewski, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Andrzej Szeremeta, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak oraz Piotr Żurawski.

Przed nami dopiero pierwszy sezon, jednak pisarz już zdradził, że Canal+ wykupił już prawo do ekranizacji drugiej powieści o tych samych bohaterach pt. "Królestwo". 

Więcej o: