"House of the Dragon". Paddy Considine pierwszym członkiem obsady prequela "Gry o tron"

Paddy Considine zagra Viserysa I w serialu HBO "House of the Dragon", który jest prequelem "Gry o tron". To pierwszy członek obsady produkcji, która ma opowiadać historię rodu Targaryenów na 300 lat przed wydarzeniami, które stały się udziałem Daenerys w "Grze o tron".

Viserys I, w którego wcieli się - jak donosi "Variety" - Paddy Considine, to wybrany przez panów Westeros następca Starego Króla, człowiek ciepły, uprzejmy, prawy. Jego pragnieniem jest pójście w ślady dziadka i zadbanie o jego dziedzictwo. Niestety, jego dzieci - Rhaenyra i Aegon II z powodu walki o tron wywołały wojnę domową, nazywaną Tańcem Smoków.

Prequel "Gry o tron" ma swojego króla

Considine wcześniej wystąpił m.in. w "The Outsider", można go było zobaczyć w "Peaky Blinders" czy "Ultimatum Bourne'a". W produkcję serialu HBO oczywiście zaangażowany sam George R.R. Martin, a jednym z producentów wykonawczych ma być Miguel Sapochnik, zdobywca Emmy za reżyserię jednego z bardziej spektakularnych odcinków w historii telewizji, "Bitwy bękartów" z szóstego sezonu "Gry o tron". 

Zobacz wideo Bitwa Bękartów. Poznajcie kulisy produkcji największej sceny batalistycznej w Grze o Tron

George R.R. Martin przyznaje, że pilot "Gry o tron" to była klapa. "W tle stał koń z erekcją" >>

HBO w zeszłym roku zaskoczyło fanów sagi "Pieśni Lodu i Ognia" informacją, że rezygnuje z prequela z Naomi Watts w roli głównej (po nakręceniu pilota), a zamawia od razu dziesięć odcinków "House of the Dragon". Nowy serial HBO ma być oparty na książce George'a R.R. Martina zatytułowanej "Ogień i krew", która ukazała się w 2018 roku. Fabuła "House of the Dragon" obejmie wydarzenia zwane Tańcem Smoków, a będące historią upadku potężnego rodu, z którego wywodzi się grana przez Emilię Clarke Daenrys Targaryen - ma pokazać widzom, jak wyglądało Westeros, kiedy niebem władały smoki, i dlaczego ostatecznie na Żelaznym Tronie zasiadł ktoś z innego rodu.

HBO rusza z pracami nad prequelem "Gry o tron". Znajdą najpiękniejszą kobietę w Westeros? >>

Więcej o: