"Bal". Nicole Kidman i Meryl Streep w musicalu Ryana Murphy'ego. Są pierwsze zdjęcia

Ryan Murphy nie ustaje w swoim podboju Netfliksa. Po udanej premierze "Ratched" twórca "Glee" i "American Horror Story" szykuje adaptację broadwayowskiego musicalu z gwiazdorską obsadą. "Bal" to spektakularna i wzruszająca opowieść, w której wystąpili m.in. Meryl Streep, Nicole Kidman i James Corden.

Gwiazdy nowojorskiej sceny Dee Dee Allen (w tej roli trzykrotna laureatka Oscara Meryl Streep) i Barry Glickman (zdobywca nagrody Tony James Corden) przeżywają kryzys swojej sławy: ich nowe i bardzo drogie show na Broadwayu okazało się klapą, która może zaważyć na ich karierze. W międzyczasie w małym miasteczku w stanie Indiana młoda licealistka Emma Nolan (Jo Ellen Pellman) doznaje zupełnie innego zawodu: mimo wsparcia ze strony dyrektora liceum (Keegan-Michael Key), przewodnicząca rady szkoły (Kerry Washington) nie wyraża zgody, by Emma zabrała swoją dziewczynę Alyssę (Ariana DeBose) na szkolny bal. Jak połączą się te dwa światy?

Zobacz wideo Ratched” z Sarah Paulson w roli głównej. Serial inspirowany "Lotem nad kukułczym gniazdem" [ZWIASTUN] Wybierz serwis

"Bal". Ryan Murphy wraca do musicalowych korzeni. Do współpracy zaprosił same gwiazdy

Dee Dee i Barry, widząc w trudnej sytuacji Emmy szansę na odbudowanie swojego wizerunku, ruszają jej z pomocą, zabierając ze sobą Angie (zdobywczyni Oscara Nicole Kidman) i Trenta (Andrew Rannells) - kolejną parę cynicznych aktorów szukających trampoliny do sławy. W miarę rozwoju wydarzeń sprawy nieoczekiwanie zmieniają obrót i kierująca się początkowo wyłącznie egoistycznymi pobudkami czwórka łączy siły, by podarować Emmie noc, podczas której będzie mogła w końcu poczuć się sobą.

Scenariusz do "Balu" bazuje na wielokrotnie nagradzanym i nominowanym do nagrody Tony musicalu autorstwa Chada Beguelina, Boba Martina i Matthewa Sklara. O tym, czy Ryan Murphy znowu poczuł muzyczną moc rodem z "Glee" i dał radę broadwayowskiemu przebojowi, przekonamy się na Netfliksie 11 grudnia.