Msza święta online na żywo 18 października - gdzie obejrzeć?

Msza święta na żywo online 18 października będzie możliwa do obejrzenia za pośrednictwem telewizji i internetu, a także do wysłuchania w radio.

Msza 18 października: czy konieczne jest uczestnictwo w kościele?

Niepokojące informacje o wzroście liczby zakażeń koronawirusem sprawiają, że coraz większa ilość osób zastanawia się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas zakupów, wyjścia do restauracji czy uczestnictwa we mszy świętej. Choć są to diametralnie różne sytuacje to zasady obowiązują wciąż te same. Częste mycie rąk, osłanianie nosa i ust, a także zachowanie dystansu społecznego pozwala ograniczyć ryzyko zarażenia koronawirusem. Msza 18 października w wielu kościołach poprzedzona będzie informacją o konieczności osłaniania ust oraz możliwości skorzystania ze środków dezynfekcji. Wiele parafii zaopatrzyło się w specjalne bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk - warto z nich korzystać dla bezpieczeństwa własnego i innych. Z kolei osoby starsze, znajdujące się w grupie ryzyka powinny rozważyć pozostanie w domu i skorzystanie z możliwości obejrzenia mszy św w telewizji lub internecie.

Msza św na żywo: plan transmisji

Tradycyjnie, jak co tydzień wiele stacji telewizyjnych przewiduje w swoim programie transmisję mszy świętej na żywo ze świątyni zlokalizowanych w różnych częściach naszego kraju. Obejrzeć je będzie można o następujących godzinach:

 • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
 • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
 • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
 • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
 • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
 • 13:00 - TVP Polonia - Msza święta z kościoła pw. św. Jacka w Bytomiu

O godzinie 8:00 na kanale TVP Historia będzie transmitowana również liturgia grekokatolicka z Archikatedry w Przemyślu

Transmisja mszy w radio

Również stacje radiowe umożliwiają swoim słuchaczom w niedzielę wysłuchanie transmisji mszy. Można to zrobić za pośrednictwem katolickich rozgłośni radiowych o zasięgu ogólnopolskim lub lokalnym. Jedna audycja poświęcona mszy świętej znajduje się też na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

 • 6:00 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 9:00 Program Pierwszy Polskiego Radia - Msza św. z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie
 • 10:00 Radio Głos - Msza św.
 • 11:00 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 15:30 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 20:00 Radio Jasna Góra - Msza św.

Msza online: dobry wybór dla osób nie korzystających z radia i telewizji

W ostatnich latach wiele osób deklaruje, że nie posiada w domu ani odbiornika radiowego ani telewizyjnego. Takie osoby również mogą skorzystać z opcji uczestnictwa w nabożeństwach na odległość. Msze online transmituje wiele parafii w Polsce. Wystarczy dotrzeć do ich stron internetowych, mediów społecznościowych lub kanałów na YouTubie, by co niedzielę móc skorzystać z prowadzonych przez nie transmisji. 

Zobacz też: Święta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Więcej o: