"Wojna z dziadkiem" na szczycie box office'u w USA. Familijna komedia z Robertem De Niro przegoniła "Tenet"

Komedia familijna "Wojna z dziadkiem" w miniony weekend przebojem wdarła się na pierwsze miejsce amerykańskiego zestawienia box office. Tym samym najnowszy film z udziałem Roberta De Niro odebrał pałeczkę pierwszeństwa filmowi "Tenet" w reżyserii Christophera Nolana, który w USA był bezkonkurencyjny przez ostatnie sześć tygodni. O czym opowiada film?

"Wojna z dziadkiem" to utrzymana w duchu ponadczasowych hitów "Kevin sam w domu" i "Klan urwisów" komedia na podstawie książkowego bestsellera Roberta Kimmela Smitha. Na ekranie u boku Roberta De Niro i Christophera Walkena pojawiła się Uma Thurman ("Pulp Fiction"), dziecięce gwiazdy Hollywood: Juliocesar Chavez ("Transformers: Ostatni Rycerz", serial "Kidding") i Laura Marano ("Lady Bird") oraz doskonale znana polskim widzom z roli w serialu "Doktor Quinn" – Jane Seymour.

Zobacz wideo "Irlandczyk". Zwiastun filmu Martina Scorsesego

"Wojna z dziadkiem". Robert De Niro i niesforny wnuczek w jednym stali domu

Peter jest w siódmym niebie, kiedy dowiaduje się, że jego ukochany dziadek Ed (Robert De Niro) zamieszka razem z nim w domu. Radość chłopca nie trwa długo, bo okazuje się, że starszy pan zajmie jego pokój, a on sam będzie musiał przenieść się na poddasze. Peter bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej pragnie odzyskać swój kącik. Nie mając wyboru, wypowiada seniorowi wojnę.

Z pomocą przyjaciół wymyśla coraz bardziej przewrotne, podstępne i totalnie zwariowane pomysły, aby osiągnąć swój cel. Jednak dziadek okazuje się godnym przeciwnikiem. Zamiast się poddać, próbuje wyrównać rachunki, w czym pomagają mu stary druh Jerry (Christopher Walken) oraz gotowa na wszystko Diane (Jane Seymour). Kiedyś Ed i wnuczek byli świetnymi kumplami, dziś wstąpili na wojenną ścieżkę. Kto okaże się zwycięzcą w tym zaciętym starciu pokoleń?

Za kamerą filmu stanął zaś Tim Hill, twórca przebojów: "Alvin i wiewiórki", "Garfield 2" oraz animacji "Hop". Premiera w polskich kinach już niebawem.

Więcej o: