"Szadź". Straszny Maciej Stuhr w nowym serialu TVN

"Szadź", thriller z Maciejem Stuhrem w roli seryjnego mordercy, już od 13 października można oglądać na antenie TVN. Wcześniej serial był dostępny w internecie.

Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar psychopatycznego seryjnego zabójcy. Na miejscu pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska), która musi współpracować z przydzielonym jej przez szefów partnerem, komisarzem Tomaszem Mrówcem (Bartosz Gelner). Policjantka nie zdaje sobie sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. 

"Szadź" w TVN - siedem odcinków nie by znaleźć mordercę, ale odkryć jego motywy

"Szadź" to siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle, który powstał na podstawie książki Igora Brejdyganta. Pisarz, który prywatnie jest przyrodnim bratem Krzysztofa Zalewskiego, jest współautorem scenariusza i to nie jego pierwsza przygoda z telewizją.

Zobacz wideo Najciekawsze ekranizacje polskich książek [Popkultura Extra]

W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) - religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem. W opisie książki Brejdyganta ten bohater jest opisywany słowami:

Błyskotliwy psychopata - człowiek, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje. Gdy wybiera dziewczyny, osacza je i zabija: powoli, delektując się ich cierpieniem. Jest precyzyjny i metodyczny, przekonany, że nikt mu nie dorówna. Nie popełnia błędów. Do czasu.

Powstanie druga część kultowej komedii z Maciejem Stuhrem. "Fuks 2" w kinach już w przyszłym roku >>

W obsadzie serialu znaleźli się też Cezary Łukaszewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno oraz Mirosław Zbrojewicz.

<<Reklama>> Książka "Szadź" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: