Diana poznaje królową, a Margaret Thatcher przed nią klęka. Jest nowa zapowiedź "The Crown"

"Oto scena rodem z bajki..." - tak zaczyna się najnowsza zapowiedź serialu "The Crown". Czwarty sezon Netflix pokaże 15 listopada i chociaż na pewno twórcy postarają się nas zaskoczyć, to wiemy jedno: tu niestety bohaterowie nie dostają bajkowego szczęśliwego zakończenia.

W nowym wideo można podziwiać m.in. tren sukni ślubnej Diany Spencer (w tej roli Emma Corrin). Nagrodzona za kostiumy Emmy projektantka Amy Roberts  chciała - jak można było przeczytać w mediach społecznościowych - uchwycić ducha i styl kreacji stworzonej przez Davida i Elizabeth Emanuelów, jednocześnie nie tworząc po prostu repliki oryginalnego stroju, który stał się kultowy. 

 

"The Crown" - zobacz nową zapowiedź

Twórcy czwartej serii "The Crown" w pierwszych odcinkach zabiorą widzów do końca lat 70. XX wieku. Królowa Elżbieta (Olivia Colman) i pozostali członkowie jej rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karola (Josh O’Connor), który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje nieżonaty. Sprawa jest najwyższej wagi - chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu.

Z kolei Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher (Gillian Anderson). Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer, co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

Zobacz wideo "The Crown" sezon 4 [ZWIASTUN]

Wiadomo, że to będzie ostatnie spotkanie z Olivią Colman w roli Elżbiety II. Rolę Elżbiety w piątym i szóstym sezonie przejmie w "The Crown" Imelda Staunton. Zmiany dotyczą także innych członków obsady: księcia Filipa zagra Jonathan Pryce, zaś w Dianę wcieli się Elizabeth Debicki.

Aktorka polskiego pochodzenia wcieli się w księżną Dianę. Elizabeth Debicki zagra w "The Crown" >>

Tymczasem, w czwartym sezonie serialu "The Crown" o brytyjskiej rodzinie królewskiej, którego scenarzystą jest Peter Morgan, występują również Helena Bonham Carter (księżniczka Małgorzata), Tobias Menzies (książę Filip), Josh O'Connor (książę Karol), Erin Doherty (księżniczka Anna), Emerald Fennel (Camilla Parker Bowles), Marion Bailey (królowa matka), Georgie Glen (lady Fermoy), Tom Byrne (książę Andrzej), Angue Imrie (książę Edward) oraz Charles Dance (lord Mountbatten).

<<Reklama>> Książka o serialu "The Crown" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: