"Dexter": serial po latach powróci z nowym sezonem!

"Dexter" to jeden z tych fenomenalnych seriali, które trudno zastąpić. Od lat krążyły pogłoski o zamiarze kontynuacji przygód Dextera, jednak w tym tygodniu zostały one oficjalnie potwierdzone przez stację Showtime.

"Dexter": obsada hitowego serialu

"Dexter" to serial o tematyce kryminalnej, gościł on na ekranach przez 8 sezonów, w których to poznawaliśmy historię tytułowej postaci - Dextera Morgana. Emitowany był w latach 2006-2013, a każda kolejna odsłona przyciągała rzesze widzów przed ekrany. I choć wiele osób twierdziło, że ostatnie sezony straciły na jakości to mimo to do ostatniego odcinka serial cieszył się niesłabnącą popularnością. Także po latach ma on wciąż wielu fanów, którzy za pomocą platform streamingowych i innych źródeł wciąż chętnie go oglądają. Fenomen ten próbują wykorzystać producenci, którzy już od kilku lat zastanawiają się nad wznowieniem serialu i nakręceniem 9 sezonu przygód jednego z najbardziej znanych serialowych seryjnych morderców. 

Za świetny odbiór serialu w dużej mierze odpowiada obsada "Dextera". Wcielający się w tytułowego bohatera Michael C. Hall tak przekonująco odgrywa stany emocjonalne i psychiczne (a raczej ich brak w niektórych momentach!) seryjnego zabójcy, że trudno odejść od telewizora nim nie zakończy się oglądania sezonu. Ale nie tylko na niego warto zwrócić uwagę. Równie interesujące kreacje aktorskie stworzyli:

  • Jennifer Carpenter jako Debra Morgan, czyli siostra bohatera
  • Luna Lauren Velez jako Maria LaGuerta, czyli przełożona Dextera
  • David Zayas jako Angel Batista, czyli detektyw współpracujący z Dexterem
  • James Remar jako Harry Morgan, czyli zmarły, adopcyjny ojciec Dextera
  • C.S. Lee jako Vince Masuka, czyli kolejny współpracownik z laboratorium Dextera.

To tylko kilka postaci, które pojawiają się we wszystkich sezonach, w każdym odcinku. Oprócz nich przewinęło się przez niego także wiele świetnych, epizodycznych postaci, które niejednokrotnie były blisko zdemaskowania Dextera jednak nie podołały temu zadaniu. 

Zobacz też: "Dom z papieru". Berlin, Nairobi i inni. Skąd wzięły się imiona postaci?

Dexter Morgan: kim jest główny bohater serialu?

Dexter Morgan to postać, wokół której kręci się cała fabuła. Na pierwszy rzut oka nic go nie wyróżnia. Jest zwykłym pracownikiem cywilnym w departamencie policji w Miami. Specjalizuje się w badaniu śladów krwi powstałych na miejscach zbrodni. Nikt jednak nie wie, że raz na jakiś czas Dexter trudni się dodatkowym zajęciem - tropi zbrodniarzy i kryminalistów, którym własnoręcznie wymierza karę. Morduje ich według określonego rytuału, a następnie usuwa zwłoki tak, że nikt nie jest w stanie ich znaleźć. Skąd tak makabryczne czyny? Otóż dość szybko dowiadujemy się o tym, że wpływ na mężczyznę mogły mieć traumatyczne wydarzenia z jego dzieciństwa, gdy został znaleziony cały we krwi własnej matki, która została zamordowana. Od tego momentu jego wychowaniem zajął się policjant, który znalazł go na miejscu zbrodni. Dość szybko zorientował się on, że chłopiec ma niebezpieczną potrzebę zabijania i na własny sposób podjął próbę nauczenia go kontroli nad swoimi popędami. Od tego momentu Dexter działa zgodnie z kodeksem Harrego, który jak się okazuje nie zawsze działa...

Debra Morgan, czyli siostra Dextera

Równie ważną rolę w serialu odgrywa młodsza siostra Dextera - Debra Morgan. Debra jest rodzoną córką Harrego, który adoptował Dextera. Jak wskazuje sam bohater na początku serialu, jest ona jedyną osobą na świecie, na której naprawdę mu zależy. Debra stara się iść w ślady ojca i z czasem zostaje detektywem w wydziale zabójstw w departamencie policji w Miami. W każdej sytuacji może liczyć na wsparcie i pomoc Dextera. Co się jednak stanie, gdy odkryje jego "mrocznego pasażera"?

Jak się kończy "Dexter"?

Fani, którzy znają serial "Dexter" doskonale znają jego zakończenie. Ci, którzy wciąż nie dobrnęli do 8 sezonu powinni zaprzestać czytania, bo za moment pojawią się spoilery!!!

Jak się kończy ''Dexter"? Wbrew oczekiwaniom wielu Dexterowi w finale 8 sezonu nie zostaje wymierzona żadna prawna kara za czyny, których się dopuścił. Traci jednak o wiele więcej - swoją bratnią duszę Debrę, która ginie w ostatnim odcinku. Główny bohater z kolei pozoruje własną śmierć i ucieka tam gdzie nikt go nie znajdzie. 

Dexter 2020: potwierdzono powrót serialu o seryjnym mordercy

W ostatnich dniach świat medialny obiegła informacja, że producenci rozpoczną pracę nad 9 sezonem "Dextera". Zdjęcia do nowej serii mają zacząć się z początkiem 2021 roku. Potwierdzono jednocześnie, że w główną rolę ponownie wcieli się świetny Michael C. Hall. Reboot ma się zamknąć w 10 odcinkach, a Showtime planuje premierę jesienią przyszłego roku.

Zobacz wideo Zobacz zwiastun serialu!

Zobacz też: Netflix. "The Valhalla Murders" - czy warto obejrzeć ten islandzki kryminał?

Więcej o: