Horrory na Netfliksie - lista 10 polecanych filmów grozy

Netflix jest jednym z najpopularniejszych serwisów streamingowych w Polsce. Katalog platformy bogaty jest także w filmy grozy. Jakie horrory można obejrzeć na Netfliksie?

Netflix ma dużą bibliotekę filmów, które przypisane są do kategorii horrory. Są to zarówno klasyczne filmy grozy, jak i trzymające w napięciu thrillery czy produkcje o zjawiskach nadprzyrodzonych. Poniżej przedstawiamy cztery filmy dostępne na Netfliksie, które otrzymały najwięcej głosów widzów z portalu Filmweb. Pozostałe również mają wysokie miejsca w rankingach.

Netflix - horrory i filmy grozy. Polecane produkcje

  • "Lśnienie" - to jeden z filmów grozy, który zawsze znajduje się w rankingach horrorów. Oparty na powieści Stephena Kinga film Stanleya Kubricka opowiada historię pisarza, który z żoną i synem jedzie do odosobnionego hotelu. Mężczyzna zatrudnił się tam, by pilnować posiadłości w czasie sezonu zimowego - gdy nie ma w nim żadnych innych gości. Myśli, że taka atmosfera będzie sprzyjać pisaniu powieści.
  • "Jestem Legendą" - to film o tajemniczym wirusie, który wymordował lub zamienił w bestie niemal całą ludzkość. Samotny naukowiec stara się znaleźć szczepionkę, która odwróci niebezpieczną mutację. W pewnym momencie jednak, mężczyzna zaczyna tracić całą nadzieję.
  • "Obecność" - para badaczy zjawisk paranienormalnych zostaje wynajęta, by pomóc pewnej rodzinie. W nowym domu terroryzowani są przez potężnego demona, na którego nie działają dotychczasowe metody.
  • "Dziewiąte wrota" - to film w reżyserii Romana Polańskiego. Opowiada on historię nowojorskiego bibliofila, który zajmuje się gromadzeniem starodruków poświęconych szatanowi. Nie jest jednak pewny, czy posiadany przez niego egzemplarz księgi "Dziewięć Wrót Królestwa Cieni" jest oryginalny. Zbadać ma to specjalista Dean Corso. W tym celu mężczyzna rusza do Europy. Wokół niego zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

Netflix horrory

  • "World War Z" - to film o byłym pracowniku ONZ, który razem z rodziną trafia na gigantyczny korek. Były śledczy ma przeczucie, że dzieje się coś złego. Miasto szybko pogrąża się w chaosie, gdy zabójczy wirus rozprzestrzenia się na kolejne osoby.
  • "Oblicze mroku" - to historia gnębionej i upokarzanej przez rówieśników nastolatki. Dziewczyna coraz bardziej zawierza swojemu lustrzanemu odbiciu, które zaczyna ją wspierać. Jej odbicie jest jednak bezwzględne i nie waha się przed użyciem przemocy.
  • "The Ring" - to amerykańska wersja japońskiego horroru z Naomi Watts w roli głównej. Film opowiada historię dziennikarki, która bada tajemnicze nagranie. Po siedmiu dniach każdy, kto obejrzy film, umiera. Sprawa się komplikuje, gdy kasetę ogląda także synek kobiety.
  • "Apostoł" - to film produkcji Netfliksa. Opowiada on historię Thomasa Richardsona, który w 1905 roku wraca do rodzinnego miasta. Na miejscu odkrywa, że jego siostra została zakładniczką tajemniczej sekty. Mężczyzna, nie tracąc czasu, chce pomóc swojej siostrze.
  • "Anihilacja" - opowiada historię biolożki Leny, której mąż ginie podczas sekretnej misji. Kobieta dołącza do ekspedycji, która ma dotrzeć do tajemniczego regionu kontrolowanego przez amerykański rząd.
  • "W lesie dziś nie zaśnie nikt" - to polska produkcja, która opowiada o grupie nastolatków. Uzależniona od technologii młodzież trafia na obóz przetrwania. Wędrówka po lesie nie zakończy się jednak tak, jak planowali to organizatorzy.
Zobacz wideo „W lesie dziś nie zaśnie nikt” z Julią Wieniawą - zwiastun
Więcej o: