Netflix ogłasza: będzie drugi sezon serialu "Rojst". Powrócą Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik

Netflix zapowiedział dziś powrót serialu "Rojst". To doceniony polski serial oryginalny, którego reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek. W swoich rolach powrócą Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn, pojawią się także nowi bohaterowie.

Sześcioodcinkowy serial pojawi się w serwisie Netflix już w 2021 roku. W drugim sezonie widzowie ponownie zobaczą, znanych z pierwszej części, Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika i Zofię Wichłacz, do których dołączą nowe postacie, w które wcielają się Magdalena Różczka i Łukasz Simlat. Grani przez nich bohaterowie znajdą się w centrum wydarzeń rozgrywających się podczas "powodzi tysiąclecia", która nawiedziła południowy zachód Polski w 1997 roku. 

Zobacz wideo Netflix zapowiada drugi sezon serialu "ROJST"

"Rojst" wraca z nowymi odcinkami. Tym razem premiera w serwisie Netflix

Reżyser Jan Holoubek tak mówi o pracy nad drugim sezonem serialu (pierwszy realizował dla platformy Showmax, prawa do odcinków po zniknięciu serwisu z polskiego rynku przejął Netflix):

Możliwość powrotu do świata i bohaterów 'Rojsta' jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wanycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika - każde na swój sposób próbują odkupić winę z przeszłości.

Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych Netflix w regionie Europy Środkowej i Wschodniej dodaje:

Z połączenia talentów Jana Holoubka i Kaspra Bajona powstała wciągająca historia o zmianie obyczajowej okresu transformacji. Historia o pogoni za indywidualnym szczęściem i mierzeniem się z demonami przeszłości.

"Rojst 2" rozpoczyna się podczas "powodzi tysiąclecia", która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa miasto oraz, znany już widzom z pierwszego sezonu, las na Grontach. Odsłania przy tym tajemnicę, której mieszkańcy woleliby nie ujawniać. Pierwszy sezon serialu dostępny jest w Netfliksie na całym świecie. Za produkcję "Rojsta", do którego obecnie trwają zdjęcia, odpowiada Frame sp. z o.o., a producentką serialu jest Edyta Krajewska. 

Więcej o: