Msza święta online na żywo 25 października - gdzie obejrzeć?

Msza święta online na żywo w telewizji, internecie i radio. Sprawdź, plan transmisji na niedzielę 25 października.

Msza święta 25 października: kto może zostać w domu?

Czy trzeba uczestniczyć we mszy świętej 25 października? Pogłębiająca się w kraju epidemia koronawirusa spowodowała, że władze ponownie wracają do rozwiązań i obostrzeń stosowanych wiosną. Na każdym kroku konieczne jest noszenie maseczek ochronnych, a także zachowywanie dystansu społecznego. Ponownie wróciły limity osób przebywających w sklepach, a restauracje mogą działać tylko do godziny 21.00. Obostrzenia dotknęły także miejsca kultu. W kościołach w strefie żółtej przebywać może jedna osoba na 4 m², natomiast w strefie czerwonej jedna osoba na 7 m². Decyzja ta poważnie ogranicza dostęp wiernych do osobistego uczestnictwa w nabożeństwach, dlatego też wielu biskupów zdecydowało się na wydanie specjalnej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Oznacza to, że wierni nie będą mieli grzechu nie pojawiając się w niedzielę w kościele. Jednocześnie zachęcają do korzystania z możliwości łączności ze wspólnotą kościoła za pośrednictwem mediów oraz uczestnictwa we mszy w ciągu tygodnia, kiedy odwiedzających świątynie jest zdecydowanie mniej.

Msza św na żywo: gdzie obejrzeć?

Od wiosny nieprzerwanie w każdą niedzielę wybrane stacje telewizyjne transmitują msze święte na żywo z różnych kościołów w Polsce. Nie inaczej będzie w tym tygodniu. Ograniczenia liczby osób w kościołach spowoduje zapewne wzrost zainteresowania transmisjami telewizyjnymi, które będą miały miejsce w następujących godzinach:

 • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
 • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
 • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
 • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
 • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
 • 13:00 - TVP Polonia - Msza święta z kościoła pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy

Na kanale TVP Historia dostępna będzie także o godzinie 8:00 transmisja liturgii grekokatolickiej z Archikatedry w Przemyślu.

Transmisja mszy w radio

Również stacje radiowe w najbliższą niedzielę transmitować będą na swoich antenach msze święte. W przeważającej mierze programy takie znajdziemy na falach lokalnych rozgłośni katolickich. 

 • 6:00 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 9:00 Program Pierwszy Polskiego Radia - Msza św. z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie
 • 10:00 Radio Głos - Msza św.
 • 11:00 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 15:30 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 20:00 Radio Jasna Góra - Msza św.

Msza online: transmisje w internecie

Dla osób, które nie korzystają z odbiorników radiowych i telewizyjnych szansą na obejrzenie transmisji mszy jest internet. Msze online transmituje wiele parafii w Polsce, jednak najbardziej rozpowszechnione pozostają te wprost ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Na stronie parafii znajdziemy odpowiedni odnośnik, dzięki któremu możemy obejrzeć nabożeństwa odprawiane w tej warszawskiej parafii. 

Zobacz też: Święta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Więcej o: