Wypadające w tym roku w niedzielę 1 listopada Święto Wszystkich Świętych jest świętem nakazanym, co oznacza, że wierni kościoła katolickiego mają obowiązek uczestnictwa we mszy świętej w tym dniu. Oprócz tradycyjnego nawiedzania z tej okazji grobów bliskich zmarłych warto więc zarezerwować czas na wizytę w kościele. W tym roku jednak święto będzie przebiegać nieco inaczej. Ze względu na epidemię koronawirusa na terenie kraju obowiązują różnego rodzaju restrykcje, które mają na celu zwiększenie dystansu społecznego i ograniczenie przyrostu zakażeń. W związku z tym określono, że w kościołach może przebywać 1 osoba na 7 m².
Osoby, które nie zdecydują się na uczestnictwo we mszy osobiście w większości miejscowości w Polsce objęte będą dyspensą, której biskupi udzielili kilka tygodni temu w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną.
Zarówno rządzący, służby sanitarne, jak i hierarchowie kościelni zwracali się także do wiernych z prośbą o przestrzeganie zasad sanitarnych i w miarę możliwości o odłożenie wizyt na cmentarzu na inny termin niż 1 listopada, aby uniknąć dużych zgromadzeń przy nekropoliach, co potencjalnie może przyczyniać się do lawinowego wzrostu zakażeń.
Osoby, które nie mogą lub nie chcą osobiście pojawiać się w tym szczególnym czasie w kościele mogą skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych mszy św na żywo w stacjach telewizyjnych. Transmisje mszy prowadzone są regularnie, w każdą niedzielę.
O godzinie 8:00 na kanale TVP Historia będzie dostępna także transmisja z liturgii grekokatolickiej z Archikatedry w Przemyślu.
Transmisja mszy w radio odbywa się wielokrotnie w trakcie dnia, jednak zazwyczaj w tym celu konieczne jest skorzystanie z oferty lokalnych, katolickich stacji radiowych. W niedzielę msze świętą transmituje także Program Pierwszy Polskiego Radia o godzinie 9:00. Nadaje on tradycyjnie nabożeństwo z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie.
Podobnie jak wiosną, wiele parafii w Polsce prowadzi także transmisje internetowe swoich nabożeństw. Mszę online można obejrzeć za pośrednictwem parafialnych stron internetowych, ale także specjalnie stworzonych kanałów na platformie YouTube. Wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło: "msza online" by znaleźć wiele odnośników do stron, gdzie można obejrzeć msze o różnych porach.