Netflix szykuje serial aktorski "Assassin's Creed"

Wystarczył krótki wpis na Twiterze: "Netflix + Assasin's Creed", by gracze i fani fantastyki wpadli w ekscytację/ we wściekłość (niepotrzebne skreślić). Tak rozbieżne reakcje to dowód na to, że umowa, jaką Netflix podpisał z francuskim Uisoftem, to duża rzecz.

Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących serialu aktorskiego, wiemy natomiast, że oprócz niego mają powstać również animacja oraz anime, których akcja będzie rozgrywała się w uniwersum znanym z serii gier wideo. Wielbiciele z pewnością mają nadzieję, że produkcje Netfliksa będą lepsze od pełnometrażowego filmu fabularnego z Michaelem Fassbenderem w roli głównej.

Zobacz wideo Assassin's Creed [ZWIASTUN]

Producentami serialu aktorskiego są Jason Altman i Danielle Kreinik z Ubisoft Film & Television. Nie ma jeszcze showrunnera, czyli osoby, która odpowiada w dużej mierze za ostateczny klimat i poziom produkcji.

"Ze względu na zapierające dech w piersiach światy historyczne i ogromną globalną atrakcyjność jednej z najlepiej sprzedających się serii gier wideo wszech czasów, jesteśmy zobowiązani do starannego tworzenia epickiej i ekscytującej rozrywki i zapewniania fanom możliwości zagłębienia w nie i czerpania z tego radości" - czytamy w oświadczeniu. Pierwsza gra cyklu została wydana w 2007 roku, a tłem akcji są zmagania pomiędzy zakonem templariuszy a bractwem asasynów - do teraz sprzedano na świecie ponad 155 mln egzemplarzy gier serii.

Na razie nie ma informacji dotyczących nawet przybliżonej daty premiery produkcji związanych z "Assassin's Creed".

<<Reklama>> Książki z serii Assassin’s Creed dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: