Pracowała przy sprawach Wampira z Ochoty i Rurabombera - "Kryminalne akta inspektor Biskupskiej" w TV

Inspektor Grażyna Biskupska - najsłynniejsza kobieta oficer polskiej służby mundurowej - w kolejnej produkcji własnej CBS Reality opowiada o kilku najgłośniejszych spośród przeprowadzonych przez siebie śledztw.

"Kryminalne akta inspektor Biskupskiej" to pięcioodcinkowy program z gatunku true crime. Seria opowiada o głośnych sprawach kryminalnych, nad którymi pracowała Grażyna Biskupska. Sama inspektor występuje tu w roli prowadzącej oraz głównej ekspertki i przeprowadza widza przez meandry policyjnych śledztw.

Zobacz wideo Kryminalne akta inspektor Biskupskiej [ZWIASTUN]

Inspektor Biskupska wraca do śledztw, które stały się częścią jej życia

Inspektor Biskupska w policji przepracowała ponad 20 lat. Kierowała Wydziałem do Walki z Terrorem Kryminalnym Komendy Stołecznej Policji oraz Wydziałem do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji. Nadzorowała największe policyjne sprawy w Warszawie. Na swoim koncie ma między innymi rozpracowanie słynnej grupy przestępczej z Żoliborza oraz znalezienie sprawców głośnego zabójstwa maturzysty porwanego z Lasku Młocińskiego.

Kinga Duda i Agata Kornhauser-DudaIlona Łepkowska do Agaty Kornhauser-Dudy i Kingi Dudy: Dlaczego milczycie?

W każdym z pięciu odcinków serii była policjantka wraca do śledztw, które stały się częścią jej życia i mocno zapadły w jej pamięć. Wśród nich są dochodzenia w sprawie Wampira z Ochoty, Rurabombera czy napadu na konwój. Grażyna Biskupska rozmawia z kolegami, którzy brali udział w ich rozwikłaniu. Są to policjanci operacyjni, dochodzeniowcy, technicy kryminalni, biegli i policyjny psycholog. Większość z nich, razem z inspektor Biskupską, stanowiła zespół, który zajmował się tymi najtrudniejszymi, najgroźniejszymi i brutalnymi sprawami.

Seria została wzbogacona o materiały archiwalne, dokumenty dotyczące poszczególnych spraw, artykuły prasowe oraz rekonstrukcje, dzięki którym historie opowiadane przez Grażynę Biskupską ożywają na ekranie. Na swą kolejną - po dokumencie "Dzieci siostry Bernadetty" - premierę tej jesieni CBS Reality zaprasza w listopadzie: pierwszy odcinek serii będzie można obejrzeć 2 listopada o 22:00, kolejne będą emitowane w poniedziałki o tej samej porze. 

Gustaw Holoubek"Najbardziej boję się ludzi małych". Nagranie z Gustawem Holoubkiem podbija sieć

Reportaż "Czy Bóg wybaczy siostrze Barnadetcie" wstrząsnął Polską, teraz powstał film dokumentalny [ZWIASTUN] >> 

Więcej o: