Jakub Szapiro: "Ten ma władzę, kto rządzi ulicą". Poznaj głównego bohatera serialu "KRÓL" i jego żonę

Główny bohater serialu "KRÓL" to żydowski bokser i członek gangu. Z Emilią, życiową partnerką i matką jego dwóch synów tworzyli dość niezwykły, jak na dwudziestolecie międzywojenne, związek.

W przedwojennej Warszawie z książki Szczepana Twardocha i serialu Jana P. Matuszyńskiego nie ma nikogo, kto nie słyszałaby o Jakubie Szapiro. Haracze zbierał od bogatych i biednych, a na rozkaz Kaplicy zabijał, kogo było trzeba. W 1937 na ringu nadal nie miał sobie równych. W ekranizacji powieści laureata Paszportu "Polityki" gra go Michał Żurawski, a Aleksandra Pisula to serialowa Emilia. W produkcji CANAL+ "KRÓL" będzie można oglądać ich od 6 listopada. 

Zobacz wideo Nowy serial na podstawie powieści Szczepana Twardocha. "Król" [ZWIASTUN]

Jakub Szapiro: Będę królem tego miasta

- Twardoch ma coś takiego w sobie, że jak zaczyna pisać, szczególnie te historyjki przedwojenne, historyczne, to ja już się czuję jak na planie filmowym - mówi Żurawski. Przygotowując się do roli gangstera, który jest bokserem, wiele czasu spędził na treningach. - Codzienne spędzanie czasu na hali bokserskiej czy treningowej też mi dało zupełnie inny sposób myślenia o tym człowieku - mówi aktor.

 

Jego partnerkę, którą wszyscy nazywają panią Szapiro, choć nie mają ślubu, gra Aleksandra Pisula ("Jestem mordercą", "Wojenne dziewczyny"). Jak na dwudziestolecie międzywojenne to nietypowe, że nie zalegalizowali związku. Tym bardziej że Emilia to matka jego dwóch synów, która pochodzi z przyzwoitej żydowskiej rodziny.

'KRÓL' - nowy serial CANAL+  / materiały promocyjneArkadiusz Jakubik do serialu "Król" specjalnie przytył 12 kg

Emilia: Jakub myśli, że nic nie wiem. Że jestem naiwna? A jednak co noc wraca do mnie

Jest przezorna i zdecydowana, przymyka oko na nielegalne czyny swojego partnera i jego burzliwe nocne życie. Bardzo kocha Jakuba i próbuje przekonać go do wyjazdu do Palestyny, bo wierzy, że mogą tam zacząć nowe życie.

 

"KRÓL" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa serialowa superprodukcja CANAL+. Jest ekranizacją powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Akcja serialu dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn - przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

Andrzej Seweryn w serialu 'Król'"I jak mi się ta zażydzona Polska odpłaca?". Andrzej Seweryn w serialu "Król"

Szczepan Twardoch zagrał w ekranizacji swojej powieści "Król". "Prawie jak Kondrat w 'Zaklętych Rewirach'" >>

W serialu występują: Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Andrzej Szeremeta, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak oraz Piotr Żurawski.

<<Reklama>> Książki autora dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: