Premiery tygodnia. HBO GO ukazuje nowe spojrzenie na wojnę w Syrii w serialu "Ziemia niczyja"

W nadchodzących dniach waszej uwadze polecamy dwa seriale oraz płytę - każda z produkcji jest w zupełnie innym klimacie. HBO GO pokaże nowy dramat wojenny pt. "Ziemia niczyja", Netflix zaprezentuje "Miłość i anarchię", czyli swój drugi szwedzki serial oryginalny, natomiast Sam Smith uraczy fanów dawką miłosnych uniesień na albumie "Love Goes".

Kończy się październik, jesień jest z nami już pełną parą, ale w tym roku wydaje się wyjątkowo gorąca. Jeżeli potrzebujecie się oderwać od bieżących wydarzeń, rzućcie okiem na tytuły, które wam podsuwamy.

Zobacz wideo Popkultura odc. 51

"Ziemia niczyja". Thriller wojenny z ogarniętej pożogą Syrii

Serial "Ziemia niczyja" podąża w głąb syryjskiej wojny domowej śladami Antoine’a, młodego Francuza, szukającego swojej uznanej za zmarłą siostry. Rozwiązując krok po kroku jej tajemnicę, mężczyzna łączy siły z jednostką zagorzałych kurdyjskich bojowniczek, które są największym koszmarem ISIS, i przemierza z nimi terytoria okupowane przez wroga. Ścieżki Antoine'a przecinają się z poszukiwaczami przygód, anarchistami, szpiegami, ale też niewinnymi ofiarami wojny, co daje widzowi wyjątkowe spojrzenie na tragiczne wydarzenia w Syrii i ich wpływ na cały świat. 

W rolach głównych w produkcji wystąpili Félix Moati ("Liczę do trzech"), Mélanie Thierry ("Ból") oraz James Purefoy ("Rzym", "The Following"). W pozostałych rolach zagrali: Souheila Yacoub, Joe Ben Ayed, James Krishna Floyd, Dean Ridge, Julia Faure, François Caron oraz Céline Samie. Autorami scenariusza serialu "Ziemia niczyja" są Amit Cohen i Ron Lesham, z którymi współpracował w tym zakresie także Xabi Molia. Za reżyserię odpowiada Oded Ruskin ("Podwójna gra"). Premiera serialu odbędzie się w HBO GO już 1 listopada.

"Love Goes". Sam Smith zamienia wszystkie "guilty pleasures" w "pleasures"

Po serii samodzielnych singli (w tym duetach z Demi Lovato czy Calvinem Harrisem) oraz sukcesów na przecięciu świata muzyki i filmu w postaci Grammy, BRIT, Złotego Globa i Oscara, czas na nowy album. Sam Smith prezentuje płytę "Love Goes". Pierwszą zapowiedzią nowego materiału, który ukazał się w całości 30 października, był duet z Burna Boy "My Oasis", natomiast główny singiel to "Diamonds" – kawałek o wyzwalającej miłości przeżytej bez żadnego żalu, w którym wokal Sama Smitha błyszczy jak tytułowe minerały.

- Ostatnie dwa lata były najbardziej eksperymentalnym czasem w moim życiu, nie tylko osobistym, ale i muzycznie. Za każdym razem w studiu obiecywaliśmy sobie, że będziemy sięgać gwiazd, bez ograniczeń. Efekty są magiczne, terapeutyczne i po prostu przyjemne. Moja miłość do muzyki jest bardzo szeroka, a wszystkie guilty pleasures zamieniam w pleasures. Żadnej winy, żadnego wstydu, czysta miłość do śpiewania, tworzenia i tańczenia - mówi Sam Smith. - Czuję olbrzymią wdzięczność do wszystkich ludzi, którzy docenili moją kreatywność oraz obrany przeze mnie kierunek i pozwolili być, kimkolwiek zechcę w studiu… Posłuchajcie tych piosenek z otwartym sercem, traktujcie każdą jako inny kwiat z ogrodu, bawcie się przy nich. Przy pisaniu kilku z nich nie chcieliśmy brać wszystkiego na poważnie. Mam nadzieję, że uśmiechniecie się przy tych kawałkach, bo dzięki nim uśmiech zagościł też na mojej twarzy.

Dotychczasowy katalog Sama Smitha liczy 30 miliardów streamów. Oba albumy artysty trafiły na szczyt list sprzedaży w USA oraz Wielkiej Brytanii. Współtwórcą okładki "Love Goes" oraz klipu do nowego singla "Kids Again" jest znany na całym świecie brytyjski fotograf modowy oraz reżyser Alasdair McLellan. Lista współtwórców "Love Goes" jest równie imponująca: znaleźli się na niej m.in. Steve Mac (Ed Sheeran, Celine Dion), Shellback/MXM (Robyn, P!nk, Britney Spears), Labrinth, Stargate, Guy Lawrence z Disclosure oraz Jimmy Napes.

"Miłość i anarchia". Szwedzka komedia o ryzykownym romansie

Sofie to ambitna mężatka i matka dwójki dzieci. Kiedy otrzymuje polecenie restrukturyzacji starego wydawnictwa, jej niezwykle uporządkowane życie zaczyna się rozpadać. Spotyka bowiem młodego informatyka Maksa i rozpoczyna z nim nieoczekiwany i burzliwy romans. W tym procesie oboje rzucają sobie nawzajem wyzwania, które są sprzeczne z ustalonymi normami społecznymi. Nieszkodliwe gry szybko powodują nieprzyjemne skutki, bo wyzwania i wynikające z nich konsekwencje stają się coraz większe i coraz bardziej niekontrolowane.

"Miłość i anarchia" to drugi po "Quicksand" oryginalny serial Netfliksa stworzony w Szwecji. Ośmioodcinkowa produkcja zadebiutuje w serwisie 4 listopada.

Więcej o: