Ilona Łepkowska oskarża PO: Wam się po prostu nie chce zap***ć, żeby naprawić to wszystko, co PiS sp***ł

"Dlaczego tak uparcie milczycie?" - pytała publicznie kilka dni temu Ilona Łepkowska Agatę Kornhauser-Dudę i Kingę Dudę. Teraz podobne pytanie, okraszone bardzo mocnymi oskarżeniami, producentka i scenarzystka zadaje Platformie Obywatelskiej.
Zobacz wideo Nieznani sprawcy próbowali zakłócić przebieg Strajku Kobiet. Interweniowała Policja

Przewodnicząca Gildii Polskich Scenarzystów, która stoi za takimi popularnymi tytułami jak "Och, Karol", "Komedia małżeńska" czy "Nigdy w życiu!", a także serialami "Na dobre i na złe", "M jak miłość" i "Barwy szczęścia" post opublikowany na Facebooku zaczyna słowami: "Gdzie jesteś Platformo Obywatelska?". Następnie sama snuje wyobrażenia na temat tego, co w czasie, gdy tysiące ludzi protestuje na ulicach po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, robią politycy opozycji. "Siedzicie w domach i oglądacie z rodzinami seriale na Netflixie? Grzegorz Schetyna chyba kolejny raz "House of Cards", szukając inspiracji, Małgorzata Kidawa-Błońska - "Figurantkę", a Borys Budka niczego nie ogląda, bo i tak żadnych wniosków nie wyciągnie i w niczym mu to nie pomoże ani nie doda cienia charyzmy... Tylko Rafał Trzaskowski mało ogląda, ale to dlatego, że jest Prezydentem Warszawy, to musi coś robić".

Ilona Łepkowska do Platformy Obywatelskiej: Wstyd mi, że na Was głosowałam od lat

W kolejnym zdaniu Łepkowska przechodzi do mocnego oskarżenia:

Kraj płonie, Kaczyński z towarzystwem łopatą dokłada do ognia, na ulicach setki tysięcy ludzi, Żandarmeria Wojskowa i bojówki nazioli, a Wy siedzicie cichutko w mysiej dziurze.

Scenarzystka stawia Platformie Obywatelskiej zarzuty o bierność, sugerując jednocześnie, że działacze partii nie angażują się choćby w rozmowy z innymi opozycyjnymi ugrupowaniami, ponieważ "gdyby się to przypadkiem udało, musielibyście wziąć odpowiedzialność za kraj i wziąć się wreszcie do roboty". Łapkowska dodaje:

A Wam się po prostu nie chce zakasać rękawów i zapieprzać, żeby naprawić to wszystko, co PiS spieprzył. Tak Was te osiem lat rządów zmęczyły, że wcale nie chcecie znów mieć władzy.

"W końcu nie po to szliśmy do polityki, żeby rządzić, no nie? Tylko po to, żeby czasem w TVN 24 pogadać, zwołać jakąś konferencję prasową w Sejmie, z której nic nie wyniknie..." - ciągnie Łepkowska.

W swoim poście zauważa także innych polityków, Szymona Hołownię i Barbarę Nowacką. O niej pisze, że "coś tam pyskuje, na manifestacje chodzi, bo młoda jest, jeszcze w rządzie nie była, nie wie, co to za chu...wa robota. Spokojnie, za parę lat też jej się nie będzie chciało". Na koniec wraca do Platformy Obywatelskiej i przyznaje: "Wstyd mi, że na Was głosowałam od lat".

Łepkowska nie pierwszy i nie drugi raz wypowiada się w sprawach politycznych. W kwietniu po tym, jak opublikowała list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego, została "bohaterką" materiału "Wiadomości" w TVP1. Po tym w obronę wzięła ją Gildia Scenarzystów Polskich, związku, którego Łepkowska jest przewodniczącą. 

Więcej o: