Msza święta online na żywo 8 listopada - gdzie obejrzeć?

Msza święta online na żywo 8 listopada do obejrzenia w telewizji i internecie. Zobacz, gdzie i o której obejrzysz transmisję.

Msza 8 listopada: czy konieczne jest osobiste uczestnictwo?

W związku z obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa w kościołach obowiązują limity wiernych podczas nabożeństw. Jako, że cały kraj jest czerwoną strefą, w każdej świątyni liczba uczestników nie może przekraczać 1 osoby na 7 m². Wiele osób postanawia więc pozostać w domu i za pośrednictwem mediów śledzić msze. Takie rozwiązanie jest najlepsze zwłaszcza dla osób w kwarantannie lub należących do grupy ryzyka. Mszę 8 listopada będzie można więc tradycyjnie obejrzeć w telewizji, internecie a także wysłuchać w radio. 

Msza św na żywo: gdzie obejrzysz transmisję?

Msza św na żywo co tydzień transmitowana jest w wybranych stacjach telewizyjnych. Można ją obejrzeć na kanałach Telewizji Polskiej, ale także w komercyjnych telewizjach. Sprawdź plan transmisji na najbliższą niedzielę.

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13:00 - TVP Polonia - Msza święta z kościoła pw. św. Doroty Panny i Męczennicy w Winnej-Poświętnej

O godzinie 8:00 na kanale TVP Historia transmitowana będzie również liturgia grekokatolicka z Archikatedry w Przemyślu. 

Transmisja mszy w radio

Również stacje radiowe transmitują w niedzielę mszę świętą. Co tydzień wysłuchać można audycji w Programie Pierwszym Polskiego Radia o godzinie 9.00. Więcej tego rodzaju programów można znaleźć w lokalnych rozgłośniach katolickich, jak np. Radio Jasna Góra.

Msza online: transmisje w internecie

Powrót obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa sprawił, że wiele osób podobnie jak na wiosnę korzysta z możliwości obejrzenia mszy za pomocą środków masowego przekazu. Jedną z opcji jest msza online, której transmisje prowadzą różne parafie z całej Polski. Od wiosny nieprzerwanie msze online udostępnia m.in. Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie. W internecie można znaleźć zarówno transmisje prowadzone na żywo, jak również nagrania mszy idealne do odtworzenia w dogodnym momencie. 

Więcej o: