Msza święta online na żywo 15 listopada - gdzie obejrzeć?

Msza święta online na żywo 15 listopada w radio, telewizji i internecie. Zobacz, jaki jest plan transmisji.

Msza 15 listopada: kto może skorzystać z dyspensy?

15 listopada przypada 33 niedziela zwykła. Katolicy zobowiązani są do uczestnictwa we mszy świętej. Jednak od kilku tygodni w większości diecezji biskupi w związku z obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa udzielili wiernym dyspensy od uczestnictwa we mszy niedzielnej, jednocześnie zachęcając do uczestnictwa w nabożeństwie w trakcie tygodnia. W kościołach obowiązuje bowiem limit wiernych związany z powierzchnią - 1 osoba na 7 m². Wiele osób przebywających na kwarantannie, w izolacji lub należących do grupy ryzyka decyduje się pozostać w domu i skorzystać z jednej z form transmisji za pośrednictwem mass mediów.

Transmisja mszy w telewizji: gdzie obejrzeć?

Transmisja mszy świętej w telewizji podobnie jak w poprzednich tygodniach będzie dostępna na wielu kanałach zarówno telewizji publicznej, jak i komercyjnej. Zobacz, gdzie i o której godzinie obejrzysz transmisję na żywo.

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13:00 - TVP Polonia - Msza święta z kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie

Msza św na żywo w radio

Osoby, które nie posiadają telewizora mogą skorzystać z opcji transmisji radiowej mszy świętej na żywo. Taki program co niedzielę na swojej antenie ma ogólnopolska stacja Program Pierwszy Polskiego Radia o 9:00. Mszę świętą można także wysłuchać w jednej z lokalnych katolickich rozgłośni radiowych jak Radio Jasna Góra. 

Msza online, czyli za pośrednictwem internetu

Kolejną opcją łączenia się ze wspólnotą kościoła jest możliwość uczestnictwa we mszy online. Wiele parafii w kraju już od wczesnej wiosny, kiedy miał miejsce pierwszy lockdown oferuje swoim wiernym możliwość obejrzenia mszy świętej bezpośrednio transmitowanej ze świątyni. Takie regularne transmisje prowadzi warszawska Świątynia Opatrzności Bożej. 

Więcej o: