Msza święta online na żywo 15 listopada - gdzie obejrzeć?

Msza święta online na żywo 15 listopada w radio, telewizji i internecie. Zobacz, jaki jest plan transmisji.

Msza 15 listopada: kto może skorzystać z dyspensy?

15 listopada przypada 33 niedziela zwykła. Katolicy zobowiązani są do uczestnictwa we mszy świętej. Jednak od kilku tygodni w większości diecezji biskupi w związku z obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa udzielili wiernym dyspensy od uczestnictwa we mszy niedzielnej, jednocześnie zachęcając do uczestnictwa w nabożeństwie w trakcie tygodnia. W kościołach obowiązuje bowiem limit wiernych związany z powierzchnią - 1 osoba na 7 m². Wiele osób przebywających na kwarantannie, w izolacji lub należących do grupy ryzyka decyduje się pozostać w domu i skorzystać z jednej z form transmisji za pośrednictwem mass mediów.

Filmy o tematyce religijnej - które są warte obejrzenia?

Transmisja mszy w telewizji: gdzie obejrzeć?

Transmisja mszy świętej w telewizji podobnie jak w poprzednich tygodniach będzie dostępna na wielu kanałach zarówno telewizji publicznej, jak i komercyjnej. Zobacz, gdzie i o której godzinie obejrzysz transmisję na żywo.

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13:00 - TVP Polonia - Msza święta z kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie

Msza św na żywo w radio

Osoby, które nie posiadają telewizora mogą skorzystać z opcji transmisji radiowej mszy świętej na żywo. Taki program co niedzielę na swojej antenie ma ogólnopolska stacja Program Pierwszy Polskiego Radia o 9:00. Mszę świętą można także wysłuchać w jednej z lokalnych katolickich rozgłośni radiowych jak Radio Jasna Góra. 

W święta nakazane wierni mają obowiązek uczestniczyć w liturgii. Zdjęcie ilustracyjne, Christos Tsitselis/shutterstock.com Święta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Msza online, czyli za pośrednictwem internetu

Kolejną opcją łączenia się ze wspólnotą kościoła jest możliwość uczestnictwa we mszy online. Wiele parafii w kraju już od wczesnej wiosny, kiedy miał miejsce pierwszy lockdown oferuje swoim wiernym możliwość obejrzenia mszy świętej bezpośrednio transmitowanej ze świątyni. Takie regularne transmisje prowadzi warszawska Świątynia Opatrzności Bożej. 

Więcej o: