Magdalena Boczarska jest "dziewczyną Bondy". Jest data premiery serialu "Żywioły Saszy"

Sasza Załuska to policyjna profilerka z trudną przeszłością i główna bohaterka popularnych powieści kryminalnych autorstwa Katarzyny Bondy, jednej z najpopularniejszych polskich pisarek. Serial "Żywioły Saszy - Ogień" z Magdaleną Boczarską w tytułowej roli zadebiutuje 17 listopada w player.pl.

Zdjęcia do produkcji były kręcone w Łodzi, a scenariusz powstał na podstawie powieści "Lampiony". Oprócz Magdaleny Boczarskiej w serialu pojawią się: Mirosław Haniszewski, Marcin Czarnik, Piotr Cyrwus, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Konopka, Jerzy Trela, Aleksandra Konieczna, Krzysztof Dracz, Piotr Srebrowski, Erika Karkuszewska i Mikołaj Woubishet. Jak wspominała Katarzyna Bonda, jej zdaniem nikt inny niż Boczarska nie mógłby zagrać Saszy Załuskiej:

Kilka lat temu stojąc w kolejce do szatni w Teatrze Wielkim, zobaczyłam swoją bohaterkę - Saszę Załuską. Poczułam ciarki na plecach, takie rzeczy w życiu pisarza zdarzają niezwykle rzadko. Przedstawiono mnie tej kobiecie. Tym sposobem dowiedziałam się, że to aktorka - Magda Boczarska. Od tej chwili Sasza Załuska miała dla mnie twarz i osobowość Magdy.

"Żywioły Saszy - Ogień" - premiera w sieci, potem telewizja

Siedmioodcinkowy serial zadebiutuje w serwisie player.pl, a następnie - podobnie jak wcześniej m.in. "Szadź" czy "Chyłka" będzie pokazywany w TVN. "Żywioły Saszy" to już kolejny serial kryminalny, jaki przygotowują producenci na zlecenie serwisu i stacji. Także inne polskie stacje w ostatnich latach sięgają po kryminały (i nie tylko) polskich autorów.

Magda Boczarska jako Sasza Załuska, Katarzyna Bonda na planie "Żywiołów Saszy" >>

Zobacz wideo Najciekawsze ekranizacje polskich książek [Popkultura Extra]

Reżyserem produkcji jest Kristoffer Rus, a nad scenariuszem pracowali Dana Łukasińska i Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorką zdjęć jest Karina Kleszczewska. Za scenografię odpowiada Aleksandra Kierzkowska, a za kostiumy Barbara Łagowska. 

<<Reklama>> Książki z serii "Cztery Żywioły Saszy Załuskiej" dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: