"The Crown" sezon 4: kiedy premiera nowego sezonu?

"The Crown" sezon 4 będzie miał swoją premierę już wkrótce. Na czym skupi się kolejna odsłona dziejów brytyjskiej monarchii pod panowaniem Elżbiety II? Poznaj obsadę i datę premiery nowego sezonu.

4 sezon "The Crown" już niebawem na Netflixie

"The Crown" jest zdecydowanie jedną z najlepszych produkcji oryginalnych Netflixa. Losy brytyjskiej monarchini śledzą setki widzów. Serial przyciąga nie tylko grą aktorską, piękną scenografią i ciekawą fabułą, ale także tym, że jego treść dotyczy losów osoby, która wciąż żyje. Co więcej, wielu z nas mogło obserwować na własne oczy wydarzenia z życia Elżbiety II, które teraz ukazywane są w serialu z diametralnie innej perspektywy. To wszystko wpływa na budowanie fenomenu "The Crown". W najbliższych dniach abonenci platformy Netflix będą mogli zobaczyć 4 sezon serialu, w którym akcja skupi się na okresie, kiedy na czele rządu brytyjskiego stanęła Żelazna Dama, a w kręgu rodziny królewskiej pojawiła się Diana Spencer, czyli przyszła żona księcia Karola. Według planów ma powstać 6 sezonów produkcji, które doprowadzą historię panowania królowej aż do czasów współczesnych. 

4 sezon "The Crown": obsada jako jeden z kluczy do sukcesu serialu

"The Crown" pokazuje fascynującą historię wieloletniego panowania Elżbiety II. Widzowie mogą podziwiać jej przemianę od młodej, nieświadomej dziewczyny, aż po pewną siebie, stanowczą monarchinię. Serial nie odniósłby jednak tak wielkiego sukcesu gdyby nie bardzo trafnie skompletowana obsada. Twórcy już na początku założyli, że w produkcji trwającej 6 sezonów, co dwa będzie dochodziło do zmiany obsady, aby zaakcentować upływ czasu i zmiany, jakie zachodziły w głównych bohaterach. I tak w pierwszych dwóch seriach w główną rolę wcielała się znakomita Claire Foy, która za swoją kreację otrzymała nagrodę Złotego Globa w kategorii najlepsza aktorka w serialu dramatycznym. Równie interesującą postać stworzył Matt Smith wcielający się w księcia Filipa czy Vanessa Kirby jako księżniczka Małgorzata

W trzecim sezonie widzowie musieli bardzo szybko przyzwyczaić się do całkiem nowych aktorów odgrywających ich ulubione postacie. Z powodzeniem rolę Elżbiety II przejęła Olivia Colman. Partneruje jej Tobias Menzies jako książę Filip. To oni pojawią się również w nadchodzącej 4 odsłonie serii. A kto będzie im towarzyszył?

  • Helena Bonham Carter jako księżniczka Małgorzata
  • Marion Bailey jako Elżbieta, królowa matka
  • Erin Doherty jako księżniczka Anna
  • Josh O’Connor jako książę Karol
  • Emma Corrin jako Diana Spencer
  • Gillian Anderson jako Margaret Thatcher.

Szczególną ciekawość wzbudza to jak poradzą sobie dwie ostatnie panie, które muszą wcielić się w postaci niesamowicie charyzmatyczne, które znane są na całym świecie. O tym przekonamy się już niebawem. 

4 sezon "The Crown": kiedy premiera?

4 sezon "The Crown" pojawi się na platformie Netflix z pewnym opóźnieniem. Zawirowania w branży filmowej spowodowane pandemią koronawirusa doprowadziły do sytuacji, kiedy wiele premier zostało zupełnie odwołanych lub przeniesionych na 2021 rok. Jednak Netflix dość szybko poradził sobie z kryzysem i większość jego zapowiadanych produkcji pojawiła się w tym roku. 4 sezon "The Crown" swoją premierę będzie miał na platformie w niedzielny poranek 15 listopada 2020. 

Zobacz wideo Zobacz zwiastun 4 sezonu
Więcej o: