Świąteczne odcinki seriali. Daj się porwać świątecznej atmosferze wraz ze swoimi ulubionymi bohaterami

Świąteczne odcinki seriali to ulubione przez wielu widzów epizody, do których chętnie wracamy co roku. Dzięki nim można poczuć magię zbliżających się świąt. Czas start!

Najlepsze świąteczne odcinki seriali: za co je kochamy?

Seriale są produkcjami, które posiadają zazwyczaj z góry zaplanowany czas emisji. Dlatego też większość takich produkcji oferuje swoim widzom specjalne świąteczne wydania, które cieszą się wielką popularnością ze względu na atmosferę świąteczną, którą znakomicie oddają. Najlepsze świąteczne odcinki seriali nie stronią od obfitych dekoracji, a także lukrowanych historii kończących się happy endem. I to jest w nich najlepsze. Każdy kto ogląda świąteczne wydanie serialu zdaje sobie sprawę, że nie jest ono stworzone w tym celu aby znacząco posunąć akcję do przodu, tylko po to, by pomóc widzom poczuć magię zbliżających się świąt wykorzystując przy tym perypetie ich ulubionych bohaterów. 

Zobacz też: Filmowy kalendarz adwentowy - jakie świąteczne komedie romantyczne obejrzeć?

Świąteczne odcinki można obejrzeć zarówno w serialach zagranicznych jak i polskich. Te rodzime może nie są tak przesadzone w formie jak te zagraniczne, ale również mają swój urok. Jednym z seriali, które co roku pokazują nam nową odsłonę świąteczną jest "Klan" - pierwsza polska telenowela, która jest nadawana nieprzerwanie od 1997 roku. Wiele pokoleń Polaków co roku spędza tradycyjne święta z Lubiczami. Co ciekawe, świątecznego klimatu nie zobaczymy w lubianym przez widzów w "Na Wspólnej". A co tam w popkulturze? Tam świątecznych akcentów, do których chce się wracać co roku, nie brakuje.  

"Przyjaciele": świąteczne odcinki

"Przyjaciele" odcinki świąteczne mają niemal w każdym sezonie. Powstało ich dokładnie 8, tak więc fani świątecznej atmosfery z dużą dozą humory i przezabawnych sytuacji mają co oglądać. "Przyjaciele" to serial, który liczy sobie 10 sezonów i choć został zakończony w 2004 roku to wciąż ma wielu fanów, którzy chętnie do niego wracają. Również stacje telewizyjne często emitują ten ponadczasowy sitcom. Świąteczne przygody Rachel, Monici i Phoebe, Joey'a, Chandlera i Rossa można obejrzeć w następujących epizodach:

 • sezon 2. odc. 9 - "The One with Phoebe's Dad"
 • sezon 3. odc. 10 - "The One Where Rachel Quits"
 • sezon 4. odc. 10 - "The One With The Girl From Poughkeepsie"
 • sezon 5. odc. 10 - "The One With The Inappropiate Sister"
 • sezon 6. odc. 10 - "The One With The Routine"
 • sezon 7. odc. 10 - "The One With The Holiday Armadillo"
 • sezon 8. odc. 11 - "The One With The Creepy Holiday card"
 • sezon 9. odc. 10 - "The One With The Christmas in Tulsa".
 

"Teoria wielkiego podrywu": świąteczny odcinek

"Teoria wielkiego podrywu" podobnie jak inne amerykańskie seriale komediowe również ma swoje świąteczne odcinki. Przygody Sheldona, Leonarda i ich przyjaciół śledzone były przez widzów w wielu krajach. Serial doczekał się 12 sezonów, z których ostatni został wyemitowany w ubiegłym roku. A oto wybrane odcinki świąteczne "The Big Bang Theory":

 • sezon 2. odc. 11 - "The Bath Item Gift Hypothesis"
 • sezon 3. odc. 11 - "The Maternal Congruence"
 • sezon 6. odc.11 - "The Santa Simulation"
 • sezon 7. odc.11 - "The Cooper Extraction"
 • sezon 8. odc. 11 - "The Clean Room Infiltration"
 • sezon 10. odc. 12 - "The Holiday Summation".

Świąteczne odcinki seriali na Netflix: które warto obejrzeć?

Na Netflixie mamy dostęp do bardzo wielu produkcji, które również posiadają swoje świąteczne odcinki. Warto je obejrzeć by wprowadzić się w magiczny klimat. Oto kilka świątecznych odcinków seriali na Netflix, które musisz obejrzeć.

 • "Stranger Things" sezon 1. odc. 3 "Holly Jolly"

W sztandarowej produkcji własnej Netflixa jaką jest bez wątpienia "Stranger Things" nie mogło zabraknąć świątecznego akcentu. W trzeci odcinku pierwszej serii otrzymujemy namiastkę klimatu bożonarodzeniowego, kiedy Joyce jest przekonana, że za pośrednictwem lampek choinkowych porozumieć się z nią próbuje zaginiony Will. Jest mrocznie, uważajcie. 

 • "Madagaskar" świąteczne odcinki

Animacja Madagaskar pokazująca przygody Alexa, Glorii, Marty'ego, Melmana, Króla Juliana i szalonych pingwinów podbiła serca nie tylko dzieciaków, ale też wielu dorosłych widzów. Nie mogło więc zabraknąć świątecznego odcinka, który pokazuje jak dobrze znani nam bohaterowie spędzają święta, takich jak "Prezentomania" czy "Mission: Merry Christmas".

 • "Black Mirror" sezon 2. odc. 4 "White Christmas"

Serial Black Mirror wyróżnia się na tle innych produkcji tego rodzaju. Nie inaczej jest w przypadku świątecznego odcinka. Przeplata się tu prawdziwie świąteczny klimat z ponurą wizją przyszłości, co jest charakterystyczne dla całej produkcji. Świateczny klimat w mrocznym wydaniu? Zobaczcie sami. 

Co jeszcze w świątecznym klimacie można obejrzeć na Netfliksie? Platforma przygotowała serialową rozpiskę:

Zobacz też: Świąteczne filmy, które warto obejrzeć w grudniowy wieczór

Więcej o: