Netflix ogłosił nowy polski serial "Otwórz oczy". Scenariusz pisał m.in. Igor Brejdygant

W 2021 roku zobaczymy na Netfliksie nową polską produkcję pt. "Otwórz oczy". Historia ma być tajemnicza, scenariusz powstał na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk "Druga szansa", a w jego pisanie zamieszany był Igor Brejdygant, autor tak poczytnych kryminałów jak "Szadź".

Netflix nie przestaje robić niespodzianek swoim polskim widzom i właśnie zapowiedział kolejną polską produkcję oryginalną pt. "Otwórz oczy", która będzie serialem z gatunku science fiction. Skupi się na nastoletniej Julce, która w tragicznym wypadku traci rodzinę i pamięć. Dziewczyna trafia do specjalnego ośrodka, w którym zaczynają się z nią dziać naprawdę dziwne rzeczy.

Zobacz wideo Co obejrzeć podczas przymusowej izolacji? Mamy kilka propozycji

Netflix ogłasza nowy polski serial

W ośrodku Julka poznaje innych pacjentów z amnezją, w tajemniczego Adama. Chłopak staje się jej przewodnikiem w nowym miejscu. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje, jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka, jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.

W serialu zobaczymy debiutującą Marię Wawreniuk, która wcieli się w postać Julki oraz Ignacego Lissa ("Erotica 2022") w roli Adama. Scenariusz powstał na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk "Druga szansa", a napisali go Kasper Bajon, wielokrotnie nagradzany pisarz i scenarzysta Igor Brejdygant, Milena Dutkowska i Klara Kochańska. Sześcioodcinkowy serial wyreżyserowali Anna Jadowska ("Erotica 2022", "Dzikie róże") oraz Adrian Panek ("Wilkołak", "Daas").

Anna Jadowska, reżyserka serialu, tak mówi o produkcji:

'Otwórz oczy' to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki, sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która, mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu.

Adrian Panek, reżyser serialu, dodaje:

Julka to bardzo współczesna bohaterka, która próbuje rozwiązać zagadkę swojej tożsamości i świata, w którym się znalazła. Musi zmierzyć się z kłamstwem i manipulacją, żeby odkryć prawdę. Jej historia jest pełna napięcia i kolejnych zwrotów akcji. To wyjątkowy projekt łączący gatunki, które bardzo cenię: romans, horror, film gotycki, oraz kino mystery, drogi i akcji czy teenage drama. Mieliśmy wielką frajdę, kręcąc tę historię!

"Otwórz oczy" jest już na etapie postprodukcji, a premiera w serwisie Netflix odbędzie się w 2021 roku.

Więcej o: