Msza święta online na żywo 22 listopada - gdzie obejrzeć?

Gdzie obejrzymy mszę świętą w niedzielę, 22 listopada? Sprawdź, na jakim programie i o której godzinie będą transmisje mszy w telewizji, radio i internecie.

Msza 22 listopada: ograniczenia wciąż obowiązują, ale kościoły są otwarte

Ministerstwo Zdrowia w ostatnich dniach podaje informacje o dziennym przyroście zakażeń na poziomie około 20 tysięcy i zapewnia, że liczba chorych spada. Wiele osób jednak zastanawia także spadek liczby przeprowadzanych testów, co może odpowiadać za nagłą "poprawę" sytuacji. Pomimo to ciągle obowiązują obostrzenia, spośród których najbardziej dotkliwe to zamknięcie galerii handlowych, zamknięcie lokali gastronomicznych i możliwość ich działania tylko "na dowóz", zamknięcie szkół i zdalny tryb nauczania. Ograniczenia dotyczą też miejsc sprawowania kultu religijnego - na jedną osobę przebywającą w świątyni musi przypadać minimum 15 m². Decyzja ta spowodowała konkretne działania Kościoła - w większości diecezji wydano dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej, która obowiązuje również 22 listopada. Wierni mogą skorzystać z możliwości obejrzenia mszy w telewizji, internecie lub wysłuchania w radio.

Filmy o tematyce religijnej - które są warte obejrzenia?

Msza św na żywo: gdzie obejrzymy transmisję?

Msza św na żywo w telewizji transmitowana jest w kilku ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, głównie w godzinach porannych. Sprawdź plan transmisji na najbliższą niedzielę, 22 listopada.

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13:00 - TVP Polonia - Msza święta z kościoła pw. św. Józefa w Przemyślu.

Na kanale TVP Historia o 8:00 transmitowana będzie również liturgia grekokatolicka z Archikatedry w Przemyślu. 

Transmisja mszy w stacjach radiowych

Posiadacze odbiornika radiowego również mogą w niedzielę uczestniczyć w transmisji mszy za jego pośrednictwem. O 9:00 na Programie Pierwszym Polskiego Radia co tydzień można wysłuchać mszy z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie. Można także skorzystać z transmisji prowadzonych przez lokalne katolickie rozgłośnie radiowe, jak np. Radio Jasna Góra. 

W święta nakazane wierni mają obowiązek uczestniczyć w liturgii. Zdjęcie ilustracyjne, Christos Tsitselis/shutterstock.comŚwięta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Msza online: transmisje w sieci

W internecie także można znaleźć transmisje mszy świętych na żywo. Od czasu pierwszego lockdownu na wiosnę prowadzi je Świątynia Opatrzności Bożej - obejrzeć można wszystkie msze odprawiane w tym kościele. Przez cały tydzień skorzystać można także z transmisji w serwisie msza-online.net, gdzie na żywo dostępne są msze z różnych świątyni nie tylko w kraju, ale też za granicą (np. na Litwie czy Stanach Zjednoczonych). Zaletą serwisu jest to, że praktycznie o każdej porze dnia można obejrzeć Eucharystię.

Więcej o: