"Osiecka". Pojawiła się data premiery serialu TVP. Zobaczymy go w grudniu

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany TVP dotyczące premiery serialu o Agnieszce Osieckiej. Pierwszy odcinek miał się ukazać 6 marca, jednak od tamtej pory pojawiały się tylko szczątkowe informacje dotyczące tego, co dalej. Jak podaje Instytut Książki, zapadła decyzja w sprawie nowej daty premiery - emisja biograficznej opowieści o legendzie polskiej piosenki ruszy w Boże Narodzenie.

Według informacji podanych przez Instytut Książki pierwsze cztery odcinki "Osieckiej" pojawią się na antenie TVP1 w dniach 25-27 grudnia. Fabuła produkcji obejmie zarówno młodość Osieckiej, gdy m.in. spotykała się z pisarzem Markiem Hłaską, jak również późniejsze lata jej życia. Jak zapowiada TVP, zobaczymy przeżycia artystki "od edukacji w komunistycznej szkole przez studia na łódzkiej Szkole Filmowej, kolorowy świat studenckich teatrzyków - warszawskiego STS-u i gdańskiego Bim-Bomu, aż po spektakularne sukcesy oraz porażki".

Zobacz wideo Którzy artyści uniknęli cenzury, a którzy spotkali się z jej nadgorliwością?

"Osiecka". Eliza Rycembel i Magdalena Popławska zagrały poetkę na przestrzeni lat

W rolę młodej artystki wcieli się Eliza Rycembel. 27-letnia aktorka ma na swoim koncie występy m.in. w serialach "Belfer", "1983" i "Odwróceni" czy w teatrze. Niedługo pojawi się na ekranach kin w filmie "Piłsudski", gdzie zagra Wandę Juszkiewiczównę, córkę Marii Piłsudskiej. Repertuar Osieckiej nie jest obcy Rycembel - aktorka w musicalu "#WszystkoGra" zaśpiewała "Bossanovę do poduszki".

Osiecką w dojrzałym wieku odegra Magdalena Popławska, aktorka filmowa ("53 wojny", "Atak paniki", "Prosta historia o miłości"), serialowa ("Usta usta", "Diagnoza") i teatralna. Popławska jest wielką fanką twórczości słynnej tekściarki. Aktorka w 2003 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej zdobyła nawet nagrodę im. Agnieszki Osieckiej. Popławska tak mówiła o tej wyjątkowej roli podczas spotkania z mediami na planie serialu:

To jest duże wyzwanie, duże obciążenie, kiedy gra się taką postać, którą wszyscy znają i pamiętają. Teraz co chwilę spotykam kogoś, kto mówi mi: Ach, ja znałem Agnieszkę, ona była taka i taka. Każdy opowiada mi o niej zupełnie inne historie, więc myślę, że przesadzają, kiedy mówią, że ją znają. Jej chyba nikt nigdy nie poznał do końca.

Oprócz Elizy Rycembel i Magdaleny Popławskiej na ekranie pojawią się m.in. Mikołaj Roznerski (Wojciech Frykowski), Jędrzej Hycnar (Marek Hłasko), Jan Frycz i Maria Pakulnis (rodzice Osieckiej), Grzegorz Małecki (Jeremi Przybora), Karolina Piechota (Maryla Rodowicz), Aleksandra Konieczna (Hanna Bakuła) i Piotr Żurawski (Daniel Passent).

<<Reklama>> Książka o artystce dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: