Obamowie zrobią dla Netfliksa serial komediowy o administracji Trumpa

Barack i Michelle Obama w ramach współpracy z serwisem Netflix zamierzają wyprodukować nowy serial komediowy opowiadający o "chaosie", który nastąpił, gdy Donald Trump został prezydentem USA w 2016 roku.

Realizacja "The G Word" ma rozpocząć się na początku 2021 roku i opierać się luźno na książce Michaela Lewisa "The Fifth Risk" - prawa do niej Obamowie kupili w 2018 roku. To książka non-fiction, która bada "nieudaną zmianę prezydencką administracji Trumpa". Powieści tego autora były już wcześniej z sukcesem ekranizowane -  Lewis napisał m.in. "The Big Short" i "Moneyball".

Arkadiusz Jakubik i Dr MisioJakubik: Boję się, że ktoś tak jak w "Królu" wyciągnie broń i będą ofiary

Obamowie kręcą serial komediowy o rządzie. Ich pierwszy film dla Netfliksa zdobył Oscara

Serial ma być częściowo komedią dokumentalną, a częściowo tworzoną przez scenarzystów. "G" w tytule to pierwsza litera słowa "government" ("rząd"). W realizację jest zaangażowany m.in. komik Adam Conover, który poinformował na Twitterze: "Bardzo się cieszę, że w końcu mogę podzielić się tą wiadomością: tworzę nowy serial komediowy dla Netfliksa o rządzie federalnym. Nazywa się 'The G Word' i nie mogę się doczekać, żeby wam go pokazać".

W ramach współpracy z Obamami Netflix pokazuje również film dokumentalny "Becoming", którego bohaterką jest była pierwsza dama. To produkcja opowiadająca o promocji autobiografii Michelle Obamy, podczas której opowiada filmowcom o swoim życiu.

Zobacz wideo "Becoming" [ZWIASTUN]

Firma Michelle i Baracka Obamów Higher Ground Productions podpisała wielomilionową umowę z Netfliksem w 2018 roku. Pierwszy ich wspólny projekt to dokumentalny film "American Factory", który zdobył Oscara w 2020 roku.

ichael Fagan naprawdę włamał się do sypialni królowej Elżbiety. Ma zarzuty do 'The Crown'"The Crown". Włamał się do sypialni królowej, ma zastrzeżenia do serialu

"American Factory" prezentuje historię chińskiej firmy, z wielkimi nadziejami ponownie otwierającej podupadłą fabrykę w USA. Na miejscu dochodzi do konfliktu kultur, który przerywa amerykański sen.

Oscary 2020. Na gali nie zabrakło polityki. Reżyserka "American Factory" cytowała "Manifest komunistyczny" >>

Książki autorstwa Baracka i Michelle Obamów dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: