Obamowie zrobią dla Netfliksa serial komediowy o administracji Trumpa

Barack i Michelle Obama w ramach współpracy z serwisem Netflix zamierzają wyprodukować nowy serial komediowy opowiadający o "chaosie", który nastąpił, gdy Donald Trump został prezydentem USA w 2016 roku.

Realizacja "The G Word" ma rozpocząć się na początku 2021 roku i opierać się luźno na książce Michaela Lewisa "The Fifth Risk" - prawa do niej Obamowie kupili w 2018 roku. To książka non-fiction, która bada "nieudaną zmianę prezydencką administracji Trumpa". Powieści tego autora były już wcześniej z sukcesem ekranizowane -  Lewis napisał m.in. "The Big Short" i "Moneyball".

Obamowie kręcą serial komediowy o rządzie. Ich pierwszy film dla Netfliksa zdobył Oscara

Serial ma być częściowo komedią dokumentalną, a częściowo tworzoną przez scenarzystów. "G" w tytule to pierwsza litera słowa "government" ("rząd"). W realizację jest zaangażowany m.in. komik Adam Conover, który poinformował na Twitterze: "Bardzo się cieszę, że w końcu mogę podzielić się tą wiadomością: tworzę nowy serial komediowy dla Netfliksa o rządzie federalnym. Nazywa się 'The G Word' i nie mogę się doczekać, żeby wam go pokazać".

W ramach współpracy z Obamami Netflix pokazuje również film dokumentalny "Becoming", którego bohaterką jest była pierwsza dama. To produkcja opowiadająca o promocji autobiografii Michelle Obamy, podczas której opowiada filmowcom o swoim życiu.

Zobacz wideo "Becoming" [ZWIASTUN]

Firma Michelle i Baracka Obamów Higher Ground Productions podpisała wielomilionową umowę z Netfliksem w 2018 roku. Pierwszy ich wspólny projekt to dokumentalny film "American Factory", który zdobył Oscara w 2020 roku.

"American Factory" prezentuje historię chińskiej firmy, z wielkimi nadziejami ponownie otwierającej podupadłą fabrykę w USA. Na miejscu dochodzi do konfliktu kultur, który przerywa amerykański sen.

Oscary 2020. Na gali nie zabrakło polityki. Reżyserka "American Factory" cytowała "Manifest komunistyczny" >>

Książki autorstwa Baracka i Michelle Obamów dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: