"Gambit królowej" z najlepszą oglądalnością wśród miniseriali Netfliksa w historii

"Gambit królowej" ustanowił rekord jako najchętniej oglądany miniserial w serwisie Netflix - przez pierwsze 28 dni od premiery został włączony na 62 mln kont. Oczywiście, jak to z badaniami oglądalności serwisu bywa, jest pewien haczyk.

Netflix uznaje serial za "oglądany" w momencie, gdy widz włączy przynajmniej dwie minuty odcinka - tyle wystarczy, by zaliczyć test. Jeśli chodzi o seriale, najlepiej dotąd poradził sobie pierwszy sezon "Wiedźmina", który w tym samym okresie osiągnął wynik 76 mln odtworzeń. Wśród miniseriali króluje "Gambit".

Peter Friedlander z Netfliksa powiedział:

Kiedy trzy lata temu Scott Frank rozpoczął z nami rozmowę na temat ekranizacji 'Gambitu królowej' Waltera Tevisa o młodej szachistce, czuliśmy, że to materiał na wciągającą opowieść. Nikt z nas nie spodziewał się jednak, że to będzie taki sukces.

"Gambit królowej" nr 1 w 63 krajach

W recenzji Gazeta.pl pisaliśmy:

W 'Gambicie królowej', najnowszym serialu Netfliksa, główne role należą do Anyi Taylor-Joy i szachów. Jeśli kochacie - albo chociaż lubicie - klimat lat 60., opowieści o burzliwym dorastaniu i Anyę, a nie znacie się ani trochę na szachach, z dużym prawdopodobieństwem po seansie sami zechcecie zasiąść do rozgrywki. Jeśli natomiast uwielbiacie szachy, a nie poznaliście się jeszcze na talencie Taylor-Joy i jesteście głodni serialowych doznań na wysokim poziomie, przed wami prawdziwa uczta z porządnym tortem (i małą wisienką w postaci Marcina Dorocińskiego).
Zobacz wideo Niezwykły talent do szachów i uzależnienie od lekarstw. "Gambit królowej" - serial Netflixa z Marcinem Dorocińskim

Polski aktor pojawia się jako główny rywal głównej bohaterki, niezwykle utalentowany arcymistrz szachowy Wasilij Borgow.

Według danych serwisu siedmioodcinkowy "Gambit królowej" znalazł się wśród 10 najchętniej oglądanych produkcji w 92 krajach, a w 63 uplasował się na miejscu pierwszym (m.in. w Wielkiej Brytanii, Argentynie, Izraelu i Polsce). Tytuł spodobał się widzom, ale także recenzentom - ma idealną ocenę od krytyków i jest hitem serwisu zbierającego recenzje Rotten Tomatoes.

<<Reklama>> Książka "Gambit królowej" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: