Sophia Loren wróciła do aktorstwa po dłuższej przerwie, filmem "Życie przed sobą". I zrobiła to w naprawdę wielkim stylu. Nie dość, że produkcja ma wyśmienite recenzje od krytyków na Rotten Tomatoes, którzy przyznali jej 94 procent, to jest ona obecnie jednym z najpopularniejszych tytułów na Netfliksie w 37 państwach.
>>> "Gambit królowej" z najlepszą oglądalnością wśród miniseriali Netfliksa w historii <<<
"Życie przed sobą" to ekranizacja powieści Romaina Gary'ego. Ta opowiada historię polskiej Żydówki - Madame Rosy. Rosa przetrwała Holokaust i postanawia, że zrobi ze swoim życiem coś więcej. Pomaga więc wychowywać dzieci zmarłych pracowników seksualnych, z którymi kiedyś przemierzała ulice. Pewnego dnia poznaje 12-letniego Momo. Chłopak pochodzi z Senegalu i na samym początku próbuje ukraść jej świeczniki. Tak zaczyna się ich niezwykła przyjaźń, która sprawia, że stają się w końcu rodziną.
Nowy film z Sophią Loren można obejrzeć na Netfliksie od początku listopada i, jak donosi portal Deadline, produkcja znalazła się w zestawieniu 10 najczęściej oglądanych filmów w 37 krajach, w których platforma działa. Są to państwa takie jak USA, Włochy, Hiszpania, Rumunia, Portugalia, Meksyk, Kolumbia, Grecja, Polska, Francja czy Brazylia.
Produkcja ma świetne recenzje od krytyków, więc już się mówi, że za tę rolę Sophia Loren może dostać nawet Oscara - wcześniej od Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzymała nagrodę za rolę w "Matce i córce" w 1961 roku, a także Oscara honorowego w 1991 roku. Aktorka przyznaje, że zgodziła się zagrać Madame Rosę, bo postać przypomina jej własną matkę. A wyśmienite wyniki oglądalności skomentowała w rozmowie z samym Deadline:
"Życie przed sobą" robiliśmy z głębi naszych serc i dusz, więc fakt, że film dotknął serca i dusze tak wielu ludzi z całego świata, napawa mnie niezwykłą wdzięcznością i wielką dumą z włoskiego kina.
Z kolei reżyser Edoardo Ponti dodaje:
Jestem oszołomiony i zachwycony zalewającymi mnie z różnych stron świata wyrazami miłości dla tego filmu. To, że trafił do zestawiania 10 najpopularniejszych produkcji w tak wielu krajach, w tym USA, to dla mnie dowód na piękno i globalny wymiar włoskiego kina.
To druga filmowa adaptacja historii inspirowanej powieścią Romaina Gary'ego. W 1977 roku powstał film z Simone Signoret w roli głównej, który w 1978 roku zdobył Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.