Msza święta online na żywo 29 listopada- gdzie obejrzeć?

Msza święta online na żywo 29 listopada do obejrzenia w telewizji i internecie. Sprawdź plan transmisji.

Msza 29 listopada: obostrzenia dotyczące miejsc kultu podtrzymane

Koronawirus wciąż zbiera wielkie żniwo w naszym kraju. Co dzień przybywa chorych, a w statystykach zwiększa się liczba zgonów osób, które nie cierpiały na żadne inne schorzenia i zmarły z powodu zakażenia SARS-CoV-2, który wywołuje COVID-19. Mimo trwających już od wielu tygodni restrykcji, ograniczenia działalności wielu branż, w tym sportowej, hotelarskiej, gastronomicznej, sytuacja wciąż się nie poprawia. W ostatnich dniach Prezes Rady Ministrów przekazał informację, że uczniowie pozostaną na zdalnym nauczaniu aż do przerwy świątecznej, po której bezpośrednio rozpoczną się dla wszystkich województw ferie zimowe. 

Obostrzenie dotknęły też sfery religijnej: w kościołach wciąż przebywać mogą ograniczone ilości osób (uzależnione jest to od powierzchni świątyni). W związku z tym podtrzymywana jest także dyspensa dla wiernych od uczestnictwa we mszy świętej. Jednocześnie kapłani zachęcają do korzystania z sakramentu eucharystii w tygodniu, kiedy w kościołach jest zdecydowanie mniej osób. 

Transmisja mszy w telewizji: gdzie ją obejrzeć?

Ograniczone możliwości osobistego uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej sprawiają, że wierni poszukują alternatywnych rozwiązań. Takie oferują im media tradycyjne i internet. W kilku stacjach telewizyjnych co niedzielę można obejrzeć transmisję mszy świętej z różnych kościołów w całej Polsce. Plan transmisji mszy na niedzielę 29 listopada wygląda następująco:

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13:00 - TVP Polonia - Msza święta z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy KWK "Wujek" w Katowicach-Brynowie.

Na kanale TVP Historia o 8:00 transmitowana będzie również liturgia grekokatolicka z Archikatedry w Przemyślu. 

Msza online w internecie

Osoby, którym trudno zaplanować czas na obejrzenie transmisji telewizyjnej mogą skorzystać z kanałów internetowych. Wiele parafii z całej Polski transmituje na żywo wiele nabożeństw i mszy przez cały tydzień. Wystarczy wspomnieć tu znaną w całej Polsce Świątynię Opatrzności Bożej znajdującą się w warszawskim Wilanowie. Warto także zajrzeć do serwisu msza-online.net, gdzie praktycznie o każdej porze znajdziemy transmisję mszy z różnych zakątków Polski i świata (Zakopane, Licheń, Chicago, Wilno, Toronto itd.).

Msza św na żywo w radio

Dla osób preferujących transmisje radiowe również przygotowane są specjalne audycje nadawane na żywo wprost z różnych kościołów. Najczęściej zajmują się tym lokalne rozgłośnie katolickie, jak np. Radio Jasna Góra czy Radio Fara. Jeśli chodzi o stacje o ogólnopolskim zasięgu, to co niedzielę o 9:00 transmisję taką prowadzi Program Pierwszy Polskiego Radia. 

Więcej o: