"Żywi i umarli": serialowy horror od BBC zrealizowany z filmowym rozmachem w polskiej telewizji

"Żywi i umarli" to serial, który z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom gotyckich opowieści, horrorów i dramatów psychologicznych. Seria została przyjęta z uznaniem za świetną oprawę wizualną, doskonałą grę aktorską, solidne rysy postaci, nieoczekiwane zwroty akcji oraz fascynującą i przerażającą fabułę.

Scenarzystami serialu "Żywi i umarli" są Ashley Pharoah i Matthew Graham, znani z takich produkcji jak "Życie na Marsie" i "Powstać". Produkcja w serwisie filmowym Rotten Tomatoes otrzymała od krytyków bardzo przyzwoitą ocenę wysokości 83 procent. "To elegancki powrót do klasycznych gotyckich historii, idealny dla widzów, którzy szukają seansu z dreszczykiem, ale bez nachalnego epatowania szokującymi scenami".

"Żywi i umarli" w polskiej telewizji

Akcja serialu osadzona została w Somerset w Anglii w 1888 roku. To moment, w którym dokonuje się rewolucja przemysłowa: ludzie powoli odchodzą od przestarzałych metod uprawy ziemi i coraz częściej zawierzają nauce i nowym wynalazkom. W rolach głównych zobaczymy Colina Morgana ("Przygody Merlina", "Legend") jako psychologa i pioniera w tej dziedzinie, Nathana Appleby'ego. Jego żonę Charlotte Appleby gra znana z roli w "Nędznikach" Charlotte Spencer.

Zobacz wideo "Żywi i umarli": serialowy horror od BBC

Nathan Appleby po śmierci matki dziedziczy Shepzoy House, położony w pięknej, ale odizolowanej od reszty świata dom w dolinie Somerset. Chce ułożyć sobie z żoną nowe życie. Niemniej coraz częściej jest świadkiem dziwnych i niepokojących wydarzeń. Krok po kroku doprowadzają Nathana do obsesji: koniecznie chce udowodnić, że istnieje życie pozagrobowe.

W miarę jak nadprzyrodzone zdarzenia stają się coraz częstsze i coraz bardziej przerażające, Nathan zaczyna widzieć i słyszeć niepokojące rzeczy, których nie stworzyła jego wyobraźnia. Odpowiedzi, które znajdzie, zniszczą jego wiarę i przyniosą zagrożenie wszystkim, których kiedykolwiek kochał.

Polska premiera serialu "Żywi i umarli" odbędzie się na antenie Epic Drama w niedzielę 13 grudnia o 21:30. Kolejne odcinki będą emitowane codziennie o tej samej porze, do piątku 18 grudnia.