Miniseriale na Netflix i HBO GO. 10 produkcji, które obejrzysz w jeden weekend

Miniseriale to jedne z produkcji, które można zobaczyć na popularnych platformach streamingowych takich jak Netflix i HBO GO. Sprawdź propozycje krótkich serii, które można obejrzeć w jeden weekend.
Zobacz wideo Kobiety w baśniach nie muszą być tylko złymi macochami, mogą też się wspierać [Popkultura]

Platformy streamingowe coraz częściej decydują się na produkcję lub zakup krótkich produkcji. W przypadku serialowych "tasiemców" konkurencja jest bardzo duża i istnieje spore ryzyko, że widzowie szybko się znudzą i nie będą chcieli oglądać kolejnych odcinków. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, jak na przykład kultowy serial o losach rodziny królewskiej, chociaż i tak część odbiorców szczerze przyznaje, że specjalnie pominęli pierwsze sezony "The Crown".

Krótkie seriale - do obejrzenia w jeden weekend

Zmiana w odbiorze telewizyjnych treści wiąże się poniekąd ze zmianą stylu życia - pracujemy w różnych godzinach i część osób traktuje miniseriale jako odskocznię od pracy lub szybką rozrywkę. Krótkie seriale to także idealne tło do codziennych obowiązków - współczesny widz ma bowiem do perfekcji opanowany multitasking. Poniżej prezentujemy najlepsze produkcje w kategorii: miniseriale HBO GO i miniseriale Netflix

Netflix - popularne miniseriale. Które tytuły przypadły do gustu widzom? 

  • "W głębi lasu" - polski tytuł na Netfliksie. Twórcy serialu prowadzą historię w dwóch równoległych światach - współczesnym, datowanym na 2019 rok oraz retrospekcję z lat 90. Główną postacią, wokół której toczą się wszystkie wątki, jest warszawski prokurator. Mężczyzna myślami powraca do letniego obozu, podczas którego zaginęła jego ukochana siostra. Czy po latach uda się rozwiązać tajemnicę zniknięcia dziewczyny? 
  • "Nawiedzony dwór w Bly" - Ta miniseria określana jest także mianem gotyckiego romansu, który opowiada historię opiekunki zatrudnionej w zabytkowym dworze - mrocznym miejscu pełnym tajemnic i sennych postaci. Kobieta ma zajmować się dwójką dzieci, którzy niedawno stracili rodziców.
  • "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona" - Historia sławy, miłości i brutalnego morderstwa z rodziną Kardashian w tle. Serial pokazuje kulisy procesu legendarnego futbolisty, który został oskarżony o podwójne morderstwo. Produkcja ukazuje zakulisowe działania zarówno prokuratury, jak i obrony czy policji. 
  • "Godless" - To western w kobiecym stylu- po katastrofie w kopalni władza w miasteczku na Dzikim Zachodzie przechodzi w damskie ręce. Oprócz nowych reguł mamy tu też historię szeryfa, który traci wzrok oraz grupę dezerterów. "Współczesny, świeży, dynamiczny, dobry kierunek telewizji" - tak ten miniserial opisują krytycy.
  • "Niewiarygodne" - ministerial prezentuje bliźniacze historie gwałtów, które wydarzyły się naprawdę. Główna bohaterka zostaje zniszczona przez opinię publiczną tylko dlatego, że nie jest wiarygodnym świadkiem dla policji. 

,,Bridgertonowie' sezon 2 "Bridgertonowie" już nie są najczęściej oglądanym serialem w sieci. Wygrało karate

Miniseriale HBO GO - najwyżej oceniane produkcje 

  • "Ostre przedmioty" - ten miniserial opiera się na znanym i sprawdzonym motywie nostalgicznego powrotu do przeszłości. Tym razem dotyczy on dziennikarki, która wraca nie tylko do rodzinnego domu, lecz także trudnych relacji z matką i dusznej atmosfery małego miasteczka. Inspiracją do powstania tej wyjątkowej produkcji była książka autorstwa Gillian Flynn, którą poleca sam Steven King.
  • "Czarnobyl" - na ten temat powstało już wiele filmów, ale ten miniserial produkcji HBO zdecydowanie zasługuje na uwagę. Historia katastrofy pokazana jest oczami pracującej w elektrowni załogi. Co więcej, amerykański reżyser pochylił się nad technicznym aspektem całego wydarzenia i rolą jaką w całej tej historii odegrała radziecka polityka. 
  • "Na cały głos" - ten mini serial opowiada o kulisach sukcesu stacji Fox News. To historia z wielkim seksualnym skandalem w tle, bowiem szef stacji - Roger Ailes, został oskarżony o nadużycia wobec prezenterek telewizyjnych. Ta sama historia została przedstawiona w filmie "Gorący temat", gdzie wystąpiły Nicole Kidman, Charlize Theron i Margot Robbie
  • "Ślepnąc od świateł" - dzięki tej produkcji widzowie mogą podejrzeć tydzień z życia dilera gwiazd, którego zatrzymanie wstrząsnęło polskim show biznesem. Co zrobi człowiek, którego bezpieczny  świat, nagle sypie się jak domek z kart? 
  • "Od nowa" - historia małżeństwa, które w obliczu nagłej śmierci staje w obliczu całkiem nowej rzeczywistości. Główna bohaterka Grace, w tej roli Nicole Kidman, próbuje poskładać swoje życie od nowa. To prawdziwy hit, który trzyma w napięciu przez wszystkie odcinki. 

Nierealne HBO i HBO GO w kwietniu pokaże "Nierealne". Bohaterkami niewykłe kobiety

Więcej o: