Netflix na Mikołajki. Świąteczne filmy, które warto obejrzeć w grudniowy wieczór

Mikołajki to jeden z tych grudniowych dni, w które błyskawicznie możemy wprowadzić się w klimat świąt. Choć do Bożego Narodzenia jeszcze ponad dwa tygodnie, są już prezenty i dekoracje świąteczne. O śniegu możemy pomarzyć, ale zimowa herbata z pomarańczą i cynamonem razem z jednym ze świątecznych filmów powinna pomóc nam choć na chwilę oderwać się od codzienności i poczuć "magię świąt". Jakie filmy świąteczne przygotował dla nas w tym roku Netflix?

Świąteczne filmy: Netflix proponuje dobrze znane tytuły i sporo nowości

Wraz z początkiem listopada na platformie Netflix zaczynają pojawiać się pierwsze produkcje nawiązujące swoją tematyką do Bożego Narodzenia. Nie inaczej jest w tym roku. Na przełomie października i listopada pojawiły się pierwsze nowe tytuły świąteczne, które z miejsca zainteresowały wielu widzów. Wystarczy tu wspomnieć film pt.: "Prezenty z nieba" z Katherine Graham w roli głównej, który pokazuje nam gwiazdkę z nieco innej perspektywy, bowiem akcja rozgrywa się na obszarach gdzie trudno spodziewać się śniegu, a raczej jak już, to tornada...

 

Tegoroczna nowość w klimacie świątecznym to również "Randki od święta" z Emmą Roberts. To komedia romantyczna, w której dwoje singli postanawia towarzyszyć sobie przez rok podczas rodzinnych spotkań. Oboje nie znoszą świąt, oboje mają dość żenujących sytuacji w czasie wspólnych obiadów. Co się stanie, kiedy zaczną sobie towarzyszyć w tym czasie? Już chyba możecie się domyślać. 

Filmy świąteczne na Netflixie dla całej rodziny

Netflix słynie z tego, że oferuje bardzo duży wybór produkcji familijnych. W kategorii filmów świątecznych jest tak samo. W przerwie od świętowania warto obejrzeć np. "Kronikę świąteczną" z Kurtem Russelem w roli Świętego Mikołaja. Film opowiada o rodzeństwie, które próbuje wyśledzić przelot Mikołaja. Zbieg wielu okoliczności powoduje, że uszkadzają jego sanie, co grozi świąteczną katastrofą... W tym roku na platformę trafiła także kontynuacja tej produkcji pod tytułem "Kronika świąteczna 2". Tym razem poznajemy Kate, która trafia na Biegun Północny. Tymczasem jeden z elfów próbuje unicestwić magię świąt. Czy mu się to uda?

Szukasz czegoś, co można obejrzeć z nastolatkiem? Na Netfliksie można także obejrzeć "Zamianę z księżniczką", która trafiła do biblioteki w 2018. W główną, podwójną rolę wciela się tu znana z młodzieżowej serii "High School Musical" Vanessa Hudgens. Film opowiada o księżniczce oraz dziewczynie, która jest cukiernikiem. Na pozór nic je nie łączy, poza nieprawdopodobnym wręcz podobieństwem. Film doczekał się kontynuacji pod tym samym tytułem i od kilku dni możemy zobaczyć dalsze losy bohaterek, których tym razem jest aż trzy.

Inne warte obejrzenia świąteczne produkcje familijne to m.in.:

  • "Grinch" (2018) w rolach głównych: Benedict Cumberbatch, Cameron Seely,Rashida Jones
  • "Ekspres polarny" (2004), w rolach głównych: Tom Hanks, Leslie Zemeckis
  • "Klaus" (2019), w rolach głównych: Jason Schwartzman, J.K. Simmons.

Świateczne komedie romantyczne

Miłość na święta? Idealny pomysł na film! Netflix oferuje również wiele ciekawych, romantycznych produkcji, które idealnie sprawdzą się w ten magiczny czas.

  • "Święta na zamówienie" (2018)

Film opowiada o młodym architekcie,który ma zamiar podjąć swoją rodzinę na święta. Chce się do tego odpowiednio przygotować dlatego zatrudnia dekoratorkę wnętrz. Ta znajomość odmieni jednak nie tylko jego dom...

  • "Świąteczny rycerz" (2019)

Czy to możliwe aby rycerz, który urodził się w czasach średniowiecznych odnalazł się we współczesnym świecie? Może mu w tym pomóc wyjątkowa nauczycielka.

  • "Świąteczny spadek" (2017)

Ellen jest duszą towarzystwa. Pewnego dnia dowiaduje się, ze aby odziedziczyć spadek po swoim ojcu musi udać się w swoje rodzinne strony. Tam ma poznać trudy codziennej ciężkiej pracy i wartość wzajemnej pomocy...

  • "Wigilijne wesele" (2017)

Konsultantka ślubna ma do zrealizowania kolejny, ale niezmiernie ważny projekt. Wszystko zaczyna się komplikować gdy na drodze do jego realizacji staje jej pewien prywatny detektyw. 

Zobacz też: Filmowy kalendarz adwentowy - jakie świąteczne komedie romantyczne obejrzeć? 

Zobacz wideo Macie swoje typy?
Więcej o: