Netflix dodaje kolejne polskie filmy. Kilka miesięcy temu miały premierę

Dwie kolejne polskie produkcje właśnie zadebiutowały w sieci. Od 1 grudnia na platformie Netflix obejrzeć będzie można "Polot" z Maciejem Musiałowskim w roli głównej oraz kontynuację hitu kina dziecięcego "Tarapaty 2".

Nie tak dawno temu Netflix ogłosił, że polscy użytkownicy będą mogli oglądać "Ranczo". Teraz daje im szansę, żeby zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami kinowymi: w bibliotece serwisu znalazły się filmu "Polot" oraz "Tarapaty 2".

Zobacz wideo Maciej Musiałowski w filmie "Polot". Po śmierci ojca próbuje prowadzić własną firmę i zbudować sterowiec [ZWIASTUN]

"Polot" i "Tarapaty 2" dostępne w serwisie Netflix

Głównym bohaterem "Polotu" jest Karol. To utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach? 

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Michał Wnuk. W „Polocie”, poza wcielającym się w postać głównego bohatera Maciejem Musiałowskim, występują również: Tomasz Włosok, Eryk Kulm jr, Pola Błasik, Iza Kuna oraz Andrzej Konopka. Za produkcję filmu „Polot” odpowiada Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Studio Filmowe Kadr).  

Film "Tarapty 2" na ekranach pojawił się we wrześniu 2020 roku, a zdążył już zdobyć nagrodę Europejskiego Jury Dziecięcego Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Schlingel w Chemnitz w Niemczech. Znalazł się też w programie Cinekid Festival w Amsterdamie, największego międzynarodowego festiwalu filmów i nowych mediów dla dzieci. Był filmem otwarcia Kina Dzieci (jako pierwszy polski film konkursowy w siedmioletniej historii festiwalu). „Tarapaty 2” są również nominowane w Konkursie Głównym trwającego właśnie 38. Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! (29.11-6.12.) oraz do Złotych Lwów w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (8-12 grudnia). Za scenariusz i reżyserię „Tarapatów 2” odpowiada Marta Karwowska.

Zobacz wideo "Tarapaty 2". Historia zainspirowana prawdziwą kradzieżą [ZWIASTUN]

W pierwszej części "Tarapatów" widzowie poznali rezolutny duet - Julkę i Olka, którzy mieli do rozwiązania zagadkę ukrytego skarbu. Teraz do ich drużyny, której nieodłącznym kompanem jest pies Pulpet, dołączy spontaniczna i nieustraszona Felka, która nieźle namiesza. Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji - "Plaża w Pourville" Claude'a Moneta - a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki - dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja.

Więcej o: