Msza święta online na żywo 13 grudnia - gdzie obejrzeć?

Msza święta na żywo w telewizji i internecie, a także za pośrednictwem audycji radiowych - zobacz gdzie ją obejrzysz w niedzielę 13 grudnia.

Msza 13 grudnia: III niedziela Adwentu 

13 grudnia przypada III niedziela Adwentu, czyli czasu oczekiwania na narodzenie Jezusa Chrystusa. Wierni kościoła katolickiego zobowiązani są w tym okresie do uczestnictwa we mszy świętej, ale także brania udziału w nabożeństwie zwanym potocznie roratami. Niestety epidemia koronawirusa krzyżuje plany w wielu dziedzinach, także tych dotyczących życia duchowego. Ograniczenia odnośnie ilości osób przebywających w świątyniach nadal obowiązują, przez to wiele osób decyduje się zostać w domu i przeżywać tegoroczny Adwent w zupełnie inny niż dotąd sposób - w odosobnieniu. Ze wspólnotą kościoła można łączyć się za pomocą transmisji radiowych, telewizyjnych lub za pośrednictwem internetu.

Msza online: obejrzyj mszę w internecie

Bez wątpienia internet daje nam największe możliwości, jeśli chodzi o uczestnictwo w życiu religijnym na odległość. Dzięki transmisjom na żywo możemy wziąć udział w nabożeństwach odprawianych w wielu zakątkach naszego kraju, ale także poza nim. Od początku pandemii sporo parafii zaangażowało się w tworzenie transmisji na żywo z mszy świętych i innych nabożeństw, jak np. Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie. Istnieją także portale internetowe, gdzie niemal o każdej porze dnia można znaleźć transmisję mszy online, co jest niezwykle wygodne, gdyż możemy w nich uczestniczyć w wolnym czasie.

Msza św. na żywo w telewizji 

Wierni, którzy preferują tradycyjne metody przekazu, mogą skorzystać z przygotowanych specjalnie dla nich co niedzielnych mszy św. na żywo w telewizji. W niedzielę, 13 grudnia Eucharystię obejrzeć będzie można:

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13:00 - TVP Polonia - Msza św. z kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli

Transmisja mszy w radio

Transmisja mszy świętej przygotowywana jest także przez rozgłośnie radiowe. Zazwyczaj znajdziemy je w lokalnym radio katolickim, a jeśli takowego nie ma w naszej okolicy, wówczas można skorzystać z audycji rozgłośni o zasięgu ogólnopolskim. Transmisję mszy świętej co tydzień przygotowuje dla słuchaczy Program Pierwszy Polskiego Radia o godzinie 9:00. 

Więcej o: