Msza święta online na żywo 20 grudnia - gdzie obejrzeć?

Msza święta na żywo za pośrednictwem mediów stała się w ostatnich miesiącach czymś zupełnie zwyczajnym. Sprawdź, gdzie dziś obejrzysz transmisję mszy świętej.

Msza święta 20 grudnia: czy dyspensa będzie obowiązywać także w święta?

Msza święta 20 grudnia w dalszym ciągu będzie odbywać się w kościołach pod ścisłym rygorem sanitarnym. Oznacza to, że w świątyni nie może przebywać więcej osób niż 1 na 15 m². Im bliżej Świąt Bożego Narodzenia, tym mocniej zastanawiamy się, jak będzie wyglądać uczestnictwo katolików w mszach w tym okresie. W końcu Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym. Jest to święto nakazane, co oznacza, że wierzący są wówczas zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Wiadomo jednak, że w tym roku podczas świąt obowiązywać będą wyżej wymienione ograniczenia. Dlatego już ze sporym wyprzedzeniem biskupi poszczególnych diecezji ogłaszają dyspensę, na ten okres. Jako jeden z pierwszych ogłosił ją metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Dyspensa zwalnia z obowiązku uczestnictwa we mszy wszystkich wiernych, ale jednocześnie hierarchowie zachęcają do trwania na modlitwie w tym trudnym momencie. 

Piosenki świąteczne wprawią każdego w dobry nastój. Zdjęcie ilustracyjne Piosenki świąteczne: które bożonarodzeniowe hity są najpopularniejsze? [TEKSTY, LISTA]

Msza św na żywo w stacjach telewizyjnych

Mszę świętą na żywo w telewizji będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę na kilku kanałach telewizyjnych. Oto jak prezentuje się plan transmisji telewizyjnych:

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13:00 - TVP Polonia - Msza św. z kościoła pw. Świętego Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim

Transmisja mszy w radio

W niedzielę 20 grudnia możliwe będzie także uczestnictwo we mszy za pośrednictwem audycji radiowych. W większości takie programy oferowane są przez lokalne rozgłośnie katolickie, jak np. radio Jasna Góra. Transmisję mszy można też wysłuchać w Programie Pierwszym Polskiego Radia w każdą niedzielę o godzinie 9.00.

Polskie piosenki świąteczne. Muzyka na Boże Narodzenie (zdjęcie ilustracyjne) Polskie piosenki świąteczne, kolędy i pastorałki [LISTA]

Msza online: gdzie obejrzysz mszę w internecie?

Największy wybór, jeśli chodzi o ilość i czas transmisji mszy świętych, oferuje jak zwykle internet. Tu znajdziemy o niemal każdej porze dostęp do mszy online, ale też innych nabożeństw z różnych kościołów w całej Polsce i nie tylko. Portal msza-online.net oferuje szeroki wybór transmisji z kościołów znajdujących się za granicami naszego kraju, ale też np. mszy odprawianych w języku łacińskim. Wiele parafii również na swoich kanałach przygotowuje takie emisje dla swoich parafian - wystarczy zajrzeć na stronę internetową parafii, aby znaleźć informacje na ten temat.

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda
Więcej o: