"The Umbrella Academy". Elliot Page powróci do serialu w dotychczasowej roli. Netflix aktualizuje dane

Po wydaniu przez Elliota Page'a oświadczenia o tym, że jest osobą trans, Netflix zabrał się do pracy. Serwis odpowiednio zmienił napisy końcowe w filmach z udziałem aktora. Na platformie w przyszłości ma się pojawić trzeci sezon serialu "The Umbrella Academy", w którym Page gra jedną z głównych postaci - według Variety wiadomo już, jak będzie wyglądać jej przyszłość.

We wtorek Elliot Page poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jest osobą trans. - Cześć przyjaciele, chcę się z wami podzielić informacją, że jestem trans, moje zaimki to on/oni (ang. he/they) i nazywam się Elliot. Czuję ogromną wdzięczność wobec ludzi, którzy wspierali mnie w tej podróży - napisał aktor. Jego oświadczenie spotkało się z wielką radością wśród społeczności LGBT+ i jej sojuszników. Pozytywnie zareagował również Netflix, który odpowiedział na wpis Page'a i od razu przeszedł do działania.

Zobacz wideo Rodzina+ [TRAILER]

Elliot Page pozostaje w obsadzie "The Umbrella Academy". "Jesteśmy dumni z naszego superbohatera!"

Jak podaje Variety, Netflix zaktualizował imię i nazwisko Page'a w dostępnych na platformie produkcjach, gdzie można zobaczyć aktora w akcji. Jedną z takich pozycji jest serial "The Umbrella Academy", opowiadający o adoptowanym superbohaterskim rodzeństwie, które łączy siły, by rozwiązać zagadkę śmierci ich ojca, a przy okazji powstrzymać nadchodzącą apokalipsę. W tym roku premierę miał drugi sezon, zaś w listopadzie Netflix zamówił kolejną serię.

W "The Umbrella Academy" Page wciela się w Vanyę Hargreeves - młodą kobietę, której supermocą jest wyzwalanie siły poprzez dźwięki muzyki. Według źródeł, z którymi skontaktowało się Variety, na ten moment nie ma planów, żeby zmienił się charakter tej roli - Page nadal będzie zatem grać kobietę. Na wspomniane już oświadczenie aktora, które zebrało w sieci setki tysięcy reakcji, Netflix odpisał na Twitterze:

Jesteśmy dumni z naszego superbohatera! Kochamy cię, Elliot! Nie możemy się doczekać, aż wrócisz w trzecim sezonie ["The Umbrella Academy" - przyp. red.]!

"Podoba mi się, że jestem trans. I kocham to, że jestem queer. Im bardziej akceptuję to, kim jestem, tym bardziej moje serce rośnie i dzięki temu moje życie rozkwita. Wszystkim osobom trans, które na co dzień mają do czynienia z prześladowaniem, nienawiścią, znęcaniem się i groźbą przemocy - widzę was, kocham i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zmienić ten świat na lepsze" - podkreślił Page. 

Więcej o: