Msza święta online na żywo 27 grudnia - gdzie obejrzeć?

Msza święta na żywo w telewizji, radiu i internecie. Zobacz, gdzie i o której będzie transmisja mszy na żywo.

Msza 27 grudnia: czy musimy w niej uczestniczyć?

Uczestnictwo we mszy świętej 27 grudnia jest dla katolików obowiązkiem, z którego niewywiązanie się skutkuje grzechem ciężkim. I choć w tym tygodniu świętowaliśmy Boże Narodzenie, czyli teoretycznie w kościele powinniśmy pojawić się zarówno w piątek, czyli w Boże Narodzenie, jak i w sobotę, czyli święto świętego Szczepana (II dzień Świąt Bożego Narodzenia), to nie zwalnia to od obowiązku niedzielnej mszy świętej. W tym roku jednak święta wyglądają nieco inaczej niż dotychczas. Epidemia koronawirusa sprawiła, że świętujemy nie tylko w okrojonym gronie, ale także znaczna część wiernych nie bierze osobiście udziału w nabożeństwach odprawianych w kościołach ze względu na odgórne ograniczenia liczby osób w nich przebywających (1 na 15 m²). Część z osób pozostających w domach korzysta z możliwości uczestnictwa w mszy na odległość - za pośrednictwem radia, telewizji i internetu.

Piosenki świąteczne wprawią każdego w dobry nastój. Zdjęcie ilustracyjne Piosenki świąteczne: które bożonarodzeniowe hity są najpopularniejsze? [TEKSTY, LISTA]

Msza św. na żywo w telewizji

Jak co tydzień, kilka wybranych stacji telewizyjnych przygotowało programy, gdzie pokazywana będzie msza święta na żywo z wybranych kościołów w kraju. Oto jak przedstawia się plan transmisji na najbliższą niedzielę, 27 grudnia:

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13:00 - TVP Polonia - Msza św. z kościoła św. Jana XXIII w Komornikach

Transmisja mszy w radiu

Stacje radiowe, zwłaszcza te lokalne katolickie od lat umożliwiają swoim wiernym uczestnictwo we mszy za ich pośrednictwem. W czasie epidemii koronawirusa jest to spore ułatwienie, zwłaszcza dla osób chorych lub pozostających w grupie ryzyka. Transmisję mszy niedzielnej można wysłuchać np. w Radiu Jasna Góra czy Radiu Fara. Stacją o ogólnopolskim zasięgu, która transmituje mszę w każdą niedzielę o 9:00 jest zaś Program Pierwszy Polskiego Radia. 

Gwiazda betlejemska jest jednym z symboli Świąt Bożego Narodzenia. Zdjęcie ilustracyjne Gwiazda betlejemska: ozdoba świąteczna czy roślina na cały rok?

Msza online: gdzie szukać mszy w internecie

Mszę świętą można obejrzeć także online. Najczęściej jest to możliwe za pośrednictwem stron internetowych parafii lub specjalnie w tym celu stworzonych kanałów, np. na YouTubie. Istnieją także portale, takie jak np. msza-online.net, za pośrednictwem, których można obejrzeć mszę świętą o niemalże dowolnej porze z różnych zakątków Polski i świata. Tu także istnieje szansa na znalezienie transmisji mszy w obcym języku (w tym nawet po łacinie). 

Zobacz wideo Czy święta to dobry moment, by powiedzieć przepraszam? [SONDA]
Więcej o: