HBO Max wejdzie do Polski. Wreszcie jest oficjalna informacja w sprawie startu

Dostępne do tej pory u nas HBO GO w drugiej połowie przyszłego roku zastąpi serwis HBO Max. Cena ma być konkurencyjna.

"Andy Forssell, Head of HBO Max Global, ogłosił dzisiaj podczas konferencji Web Summit, że serwisy streamingowe HBO, które dostępne są w Europie, zostaną upgrade'owane do HBO Max w drugiej połowie 2021 roku" - poinformowała Agnieszka Niburska, Content & Commercial PR Director w HBO Europe. 

HBO Max wchodzi do Polski w drugiej połowie 2021

HBO Max oprócz tytułów oryginalnych HBO oraz Warner Bros. takich jak m.in. seriale "Rodzina Soprano", "Gra o tron", "Euforia" czy "Czarnobyl", oferuje wiele innych. W bibliotece ma m.in. produkcje z DC Entertainment, CNN, TNT, Turner Classic Movies, Cartoon Network, The CW, New Line Cinema i Adult Swim. Właśnie ze względu na powstanie HBO Max, które w USA ruszyło wiosną tego roku, z Netfliksa - nadal najpopularniejszej platformy streamingowej - zniknęły lub znikną na tamtejszym rynku takie pozycje jak "Przyjaciele", "Słodkie kłamstewka" czy "Rick i Morty". 

Grudzień w HBO GO. Daniel Craig nie tylko jako James Bond, ale i w filmie "Na noże". Nadchodzi moc atrakcji >>

W dodatku Warner Bros. podjęło przełomową decyzję, która po burzliwym 2020 roku może zadecydować o przyszłości kin. Wszystkie premiery filmów przygotowane przez studio na przyszły rok odbędą się w formie hybrydowej - produkcje takie jak "Matrix 4", "Diuna" czy "Kosmiczny mecz 2" trafią jednocześnie na ekrany kin i na platformę streamingową HBO Max. 

Zobacz wideo Kiedy spotykają się takie dwie osobowości, musi iskrzyć - szczególnie, jeśli każda z nich walczy ze swoimi demonami

Jeśli chodzi o cenę subskrypcji, w USA kosztuje ona 14,99 dol., co w przeliczeniu na naszą walutę daje powyżej 50 zł. Agnieszka Niburska wyjaśniła jednak na łamach Spider's Web, że "serwisy HBO dostępne w Europie oferowane są w konkurencyjnych cenach na poszczególnych rynkach" i zapewniła, że ambicją HBO Europe "jest utrzymanie konkurencyjności ceny także w przypadku oferowania HBO Max". Obecnie koszt subskrypcji HBO GO wynosi 24,90 zł.

Więcej o: