Msza święta online na żywo 3 stycznia - gdzie obejrzeć?

Msza święta online na żywo w internecie, ale też w radiu i telewizji. Gdzie w najbliższą niedzielę można ją obejrzeć?

Msza 3 stycznia: ciąg dalszy obostrzeń

3 stycznia przypada pierwsza niedzielna msza w nowym roku kalendarzowym. Wierni kościoła katolickiego w tym okresie zazwyczaj oczekiwali na wizytę duszpasterską księży ze swoich parafii. Jednak ten rok rozpoczyna się zupełnie inaczej, również w kwestii wiary i sprawowania kultu religijnego. W wielu diecezjach już z dużym wyprzedzeniem zapowiedziano, że w tym roku nie odbędzie się tradycyjna kolęda. W świątecznych nabożeństwach osobiście uczestniczył również niewielki odsetek wierzących - reszta mogła skorzystać ze specjalnych transmisji telewizyjnych i internetowych. Obecnie w dalszym ciągu nic nie zapowiada, aby obostrzenia miały szybko przestać obowiązywać, dlatego znaczna ilość osób wierzących i praktykujących korzysta z pośrednictwa mediów i w ten sposób łączy się ze wspólnotą kościoła. Gdzie i o której będzie można obejrzeć mszę w niedzielę 3 stycznia?

Filmy o tematyce religijnej - które są warte obejrzenia?

Msza online: internet oferuje największy wybór

Bez wątpienia największy wybór mszy online mamy w internecie. Specjalnie stworzone w tym celu portale transmitują o różnych porach dnia eucharystię odprawianą na żywo w różnych zakątkach naszego kraju i nie tylko. Za pośrednictwem strony internetowej Świątyni Opatrzności Bożej możemy obejrzeć nabożeństwa i msze odbywające się w tej warszawskiej parafii. Z kolei za pośrednictwem strony msza-online.net można obejrzeć msze nie tylko z Polski, ale również zza granicy, czy też msze odprawiane w innych językach. 

Transmisja mszy w telewizji

Niezmiennie od początku trwania epidemii największym zainteresowaniem cieszą się transmisje mszy w telewizji. Kilka stacji prowadzi je regularnie co tydzień. Oto jak wygląda program na najbliższą niedzielę, 3 stycznia. 

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

W święta nakazane wierni mają obowiązek uczestniczyć w liturgii. Zdjęcie ilustracyjne, Christos Tsitselis/shutterstock.comŚwięta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Msza św na żywo w radiu

Tradycyjnie w najbliższą niedzielę mszę świętą będzie można także odsłuchać w różnych stacjach radiowych. Najczęściej są to lokalne stacje katolickie, jak np. Radio Jasna Góra. Dla odbiorców poszukujących mszy w ogólnodostępnych programach radiowych taką audycję przygotował Program Pierwszy Polskiego Radia. Nadawana jest ona co niedzielę o godzinie 9:00. 

Więcej o: