Msza święta online na żywo 25 grudnia - gdzie obejrzeć?

Msza święta na żywo 25 grudnia w telewizji, internecie i radio. Sprawdź, gdzie i o której godzinie obejrzysz transmisję mszy w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. W trosce o siebie i innych - zostań w domu.

Msza 25 grudnia: uczestnictwo we mszy w Boże Narodzenie

Katolicy w swoim kalendarzu mają wiele świąt, w które powinni pojawić się w kościele. Jednym z najważniejszych jest właśnie Boże Narodzenie. Świętowanie w Polsce rozpoczyna się już w wigilię Bożego Narodzenia, czyli 24 grudnia, kiedy to w większości domów odbywa się uroczysta, rodzinna kolacja. Część osób po niej wybiera się na tzw. pasterkę, czyli mszę, która rozpoczyna się w kościołach o północy. Ci, którzy nie zdecydują się na uczestnictwo w niej zobowiązani są do pojawienia się w kościele zarówno w pierwszy jak i drugi dzień świąt. W tym roku będzie jednak inaczej. W związku z pandemią koronawirusa biskupi z wyprzedzeniem poinformowali o przedłużeniu dyspensy od uczestnictwa we mszy świętej w czasie świąt nakazanych. Jednocześnie zachęcają do łączenia się ze wspólnotą kościoła za pośrednictwem mediów. 

Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas procesji ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Kraków, 8 maja 2016 Prymas Polski o pasterce. "Dyspensa jest wyjściem naprzeciw"

Msza św na żywo w telewizji

Podobnie jak w przypadku niedziel, także w pierwszy dzień świat niektóre stacje telewizyjne zorganizują transmisje mszy świętych. Będzie ich więcej niż zazwyczaj ze względu na ograniczone możliwości osobistego uczestnictwa w mszach odbywających się w kościołach (wciąż obowiązują ograniczenia mówiące o możliwości przebywania 1 osoby na 15 m² w świątyniach). Oto gdzie będzie można obejrzeć mszę w pierwszy dzień świąt:

  • 7:00 - TVP 1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza święta dla dzieci
  • 11:55 - TVP Polonia - Transmisja mszy świętej z kościoła św. Rafała Archanioła w Wilnie
  • Dodatkowo o godzinie 11:55 na programie pierwszym Telewizji Polskiej będzie mieć miejsce transmisja uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi z Watykanu w Boże Narodzenie.

Wham! - Last Christmas (Official Karaoke Video) Piosenki świąteczne: najbardziej znane i lubiane świąteczne melodie [LISTA]

Transmisja mszy w radio

Transmisje mszy świętych w stacjach radiowych będą również dostępne w pierwszy dzień świąt. Najwięcej można ich znaleźć w lokalnych rozgłośniach radiowych, np. Radio Jasna Góra, Radio Niepokalanów, Radio Głos i wielu innych. 

Msza online

Msze święte w Boże Narodzenie obejrzeć można także w internecie. Msze online dostępne są o niemal każdej porze dnia, łatwo więc znaleźć odpowiednią chwilę na obejrzenie transmisji. Linki do nich można znaleźć na stronach poszczególnych parafii, ale także w specjalnie stworzonych portalach, gdzie w jednym miejscu mamy dostęp do transmisji na żywo z różnych świątyń w Polsce i na świecie. 

Zobacz też: Komedie świąteczne. Sprawdź, co można obejrzeć na Boże Narodzenie oprócz "Kevina"

Więcej o: